Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Mali inżynierzy w świetlicach inspirowani twórczością Lema. Warsztaty z robotyki i programowania

  • Napisane przez  DSI
Mali inżynierzy w świetlicach inspirowani twórczością Lema. Warsztaty z robotyki i programowania

Młodzież z Suliszewa, Ostrowic, Drawska Pomorskiego oraz Zarańska w ostatni weekend mogła wziąć udział w warsztatach z robotyki i programowania zainspirowanych książkami Stanisława Lema. Warsztaty odbyły się w ramach zadania „Ogród książki - miejscem twórczych inspiracji i integracji” dofinasowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez trenerów z Firmy Mały Inżynier ze Szczecina. Podczas warsztatów młodzież zapoznała się z twórczością Lema i inspirowała się przygodami bohaterów do tworzenia robotów techniką Lego Mindstorms. W czasie warsztatów wykorzystano zaawansowane zestawy Lego Mindstorms, które oprócz zwykłych klocków zawierają również silniki, czujniki oraz programowalną kostkę. Młodzież miała także okazję do tworzenia gier i programu na telefony. Poznała podstawowe pojęcia oraz nauczyła się samodzielnie tworzyć kody. Było to idealne połączenie edukacji z rozrywką.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej