Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jarosław Leszczełowski opowiadał o legendach z Krainy Drawskich Jezior

  • Napisane przez  Zbigniew Stępkowski
Fot. Zbigniew Stępkowski Fot. Zbigniew Stępkowski

W sobotnie popołudnie (17 lipca) w sali widowiskowej drawskiej biblioteki przy ul. Piłsudskiego 12 odbyło się spotkanie autorskie Jarosława Leszczełowskiego pt. „Świat legend ziemi drawskiej”.

Autor jest znanym regionalistą, autorem ponad trzydziestu książek o  historii regionu, w tym o Drawsku Pomorskim,  ziemi drawskiej i wałeckiej, który jest dociekliwym badaczem historii lokalnej.

Tym razem opowiedział kilka odkrytych przez siebie lub znanych wcześniej legend dotyczących Drawska Pomorskiego i Złocieńca, m.in.: O pasterzu, rybaku i Diabelskim Cyplu; O zbójcach na Górze Rakowskiej, O pięknej Swantji z Galgenbergu; O tajemnicach drahimskiej twierdzy.

Swoje opowieści zestawiał z bardzo interesującymi faktami historycznymi, ukazując w ten sposób, jak powstawały opowiadane legendy lub na podstawie czego mogły powstać. Spotkanie odbyło się w ramach projekty pt. Ogród książki – miejscem twórczych inspiracji i integracji” .

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej