Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Nie żyje mieszkaniec naszego powiatu. Utonął w falach Bałtyku

  • Napisane przez  DSI
Fot. WOPR Fot. WOPR

Nie żyje 40-letni mężczyzna, mieszkaniec naszego powiatu, który wszedł do Bałtyku w Mielnie. Ratownicy wyciągnęli go z wody w Unieściu.

Ratownicy próbowali przywrócić krążenie. Nie udało się. Mężczyzna zmarł

Jak podają media mężczyzna wszedł do wody na odcinku niestrzeżonej plaży. Na strzeżonych miejscach powiewały czerwone flagi, które oznaczają zakaz kąpieli. Tego dnia był bardzo silny wiatr i silne prądy.

40-latek zniknął pod wodą w Mielnie, o czym zaalarmowała jego żona. Ratownicy i ochotnicy, trzymając się za ramiona stworzyli „łańcuch” i przeszukiwali dno Bałtyku. 40-latka udało się wyciągnąć z wody dopiero w Unieściu.

Tragedia mimo apelu WOPR

Zachodniopomorskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wydało apel:

Kochani plażowicze, apelujemy o rozwagę̨ i NIE WCHODZENIE w dniu dzisiejszym do morza. Z powodu wysokiej fali i powstającego w pobliżu ostróg (budowli hydrot.) PRĄDU WSTECZNEGO pływanie i wszelka aktywność́ w morzu jest dzisiaj bardzo niebezpieczna!  Szanowny Panie, drogi kolego nie ryzykuj! Nie wchodź́ dzisiaj do morza. Dzięki temu wrócicie z wakacji w komplecie. Bądź́ mądry przed tragedią. Na wszystkich kąpieliskach w zachodniopomorskim i części w pomorskim obowiązuje zakaz kąpieli. Próbujemy zdążyć́ was wyciągać́ ale czasem jesteśmy bezsilni. Dzisiaj nie jest zabawnie, jest bardzo niebezpiecznie. Nie sprawdzaj, uwierz na słowo. Numer alarmowy nad wodą 601 100 100 – piszą WOPROwcy

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej