Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Mieszkańcy powiatu drawskiego reprezentowali Polskę w Luksemburgu

  • Napisane przez  ZOK

Siedem dni trwał Europejski Festiwal Ludzi gdzie delegacja z powiatu drawskiego reprezentowała Polskę w Schifflange (Luksemburg)

Europejski Festiwal Ludzi (EPF) rozpoczął się w niedzielę 20 lipca paradą 15. państw Unii Europejskiej: Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Niemiec, Portugalii, Szkocji,  Włoch i Polski. Prowadzeni przez motocyklistów i luksemburską orkiestrą wszyscy przeszli ulicami miasta tańcząc i śpiewając. Całą uroczystość  otwarcia EPF dopełniła Msza Święta, podczas której każde z państw odczytało w swoim narodowym języku fragment  Listu  do Efezjan „Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój”. 

Od poniedziałku do piątku, do południa,  delegacje brały udział w zawodach sportowych: bule, koszykówka, tenis ziemny, tenis stołowy, piłka nożna. Natomiast po południu, na scenie, odbywały się występy artystyczne promujące kultury poszczególnych państw, teatr uliczny, malowanie, fotografia. Wspólne  gotowanie potraw luksemburskich przez dwie osoby z każdej delegacji byly okazją to poznania kuchni innych narodów.  

Każda z w/w konkurencji  była oceniana. W rezultacie Polska zajęła 11. miejsce ale za całokształt czyli: za różnorodność grup wiekowych, za aktywny udział w konkurencjach, za kibicowanie, za to, że było Polaków „widać i słychać” otrzymali najważniejszą nagrodę Europejskiego Festiwalu Ludzi  - TROFEUM FAIR PLAY.

Delegacja otrzymała również przechodni puchar EPF Fair Play, który w ubiegłym roku przypadł Portugalii. 

W roku 2014 Europejski Festiwal Ludzi odbędzie się w Bad Segebergu (Niemcy), natomiast w 2015 w Powiecie Drawskim (Polska).

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej