Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tak było na pikniku w Ostrowicach

  • Napisane przez  JPP
Fot. Marta Wendykowska Fot. Marta Wendykowska

W sobotę ( 10 lipca)  drawscy bibliotekarze zaprosili mieszkańców Ostrowic na trzeci już Rodzinny Piknik Literacki "Ogród książki". Ze względu na prowadzone prace pielęgnacyjne na boisku piknik  musiał być zorganizowany przy boisku Orlik.

Tradycyjnie już na  przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji.  Na scenie pojawił się Teatr KULTURESKA z Krakowa ze spektaklem pt. „Bukiet talentów”, który doskonale wpisywał się w temat projektu i pikniku 

Kapryśna deszczowa aura spowodowała, że  strefę czytelnika przygotowano pod namiotami. Bibliotekarze  przeprowadzili konkursy czytelnicze, zabawy w kodowanie, malowanie bajkowych historii na przygotowanym podłożu ze  stretchu.  Było też wspólne czytanie książek  wybieranych z "Kuferka pełnego nowości".

Ponadto najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z dmuchanych zamków, malowania buziek czy festiwalu kolorów z proszkami holi i bańkami mydlanymi. Starsi mieszkańcy mogli obejrzeć  na wystawie bardzo ciekawe książki  tematycznie związane z ogrodem, przyrodą  lub wymienić sobie książkę na bookcrossingu. 

Zadanie została dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej