Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jak poszła matura w naszym powiecie - wyniki

  • Napisane przez  SP
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Egzamin z języka polskiego zdało 93 proc. tegorocznych absolwentów szkół średnich, z matematyki zdało 79 proc. absolwentów, a egzamin z języka angielskiego (najczęściej wybierany na maturze) zdało 94 procent. 17,7 proc. wszystkich zdających nie zaliczyło jednego przedmiotu i może przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu.

W szkołach prowadzonych przez Powiat Drawski do egzaminu maturalnego przystąpiło 204 tegorocznych absolwentów. Maturę zdało 154 abiturientów. Egzaminu nie zdało 50 abiturientów, z czego 34 osoby mogą przystąpić do poprawki w sierpniu br.

Maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. W tym roku abiturienci nie musieli przystąpić do egzaminów ustnych, ani do jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu dodatkowego.

Aby zdać maturę, trzeba uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia; w przypadku przedmiotów do wyboru nie ma progu zaliczeniowego.

Najlepiej matura wypadła w województwach: małopolskim, mazowieckim oraz podkarpackim; najgorzej w kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej