Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Siłowanie na rękę w Suliszewie

  • Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz
Siłowanie na rękę w Suliszewie

W ramach programu Społecznik 3 lipca na boisku sportowym w Suliszewie Stowarzyszenie Sportowe Sokół Suliszewo zorganizowało piknik ekologiczny "DRZEWO TO TLEN A SPORT TO ZDROWIE ".

W trakcie pikniku odbyła się zbiórka charytatywna dla Jakuba Znojka, było wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, tradycyjnie nie zabrakło bloku sportowego. Odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy obecnymi a dawnymi piłkarzami Sokół Suliszewo. 
 
 
Dodatkową atrakcją pikniku był turniej w siłowaniu na prawą rękę zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportów Siłowych Rufian Jankowo.
Prowadzącym i konferansjerem był prezes S.S.S .Rufian Jankowo Mariusz Rufkiewicz, a sędzią głównym turnieju  był utytułowany trójboista Mateusz Rufkiewicz.
Tradycyjnie zawody siłowe otworzył Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński, który skrzyżował ręce z Mistrzem Świata w Armwrestlingu Patrykiem Weterle. Po pojedynku Burmistrz Krzysztof Czerwiński życzył wszystkim obecnym na pikniku udanej imprezy a sportowcom zero kontuzji. 
W zawodach udział wzięli amatorzy siłowania na rękę jak i uczestnicy Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Obowiązywały dwie kategorie startowe, Open Kobiet i Open Mężczyzn.
 
Po wielogodzinnej rywalizacji na podium stanęli: 

Kategoria Open Kobiet 

  • I miejsce Natalia Morawska ( Choszczno )
  • II miejsce Kalina Janecka ( Drawsko Pom ) zawodniczka Rufian Jankowo
  • III miejsce Aneta Kranc Zarańsko

Kategoria Open Mężczyzn

  • I miejsce Kacper Sinica ( Choszczno )  Mistrz Polski, Mistrz Europy, Mistrz Świata
  • II miejsce Marcel Witkowski ( Choszczno )  Mistrz Polski 
  • III miejsce Tomasz Dulek ( Drawsko Pom ) 
Dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie zadania publicznego pn. tworzenie warunków, w tym rozwoju sportu w Gminie Drawsko Pomorskie w roku 2021 wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy na podium puchary i nagrody rzeczowe. Dodatkowe nagrody dla zwycięzców ufundował prezes Intermarche w Drawsku Pomorski Piotr Płażalski 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej