Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zdjęcia. Lato wystartowało w Drawsku … tradycyjnie deszczowo. Kabarety przegoniły chmury

  • Napisane przez  JPP
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Drawszczanie powitali lato razem z deszczem, ale to wcale nie popsuło im humorów. Już od rana, pomimo kapryśnej aury, na Orliku w parku Chopina uczestnicy kolonii teatralnej wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych atrakcjach sprawnościowo- siłowych, a potem jeszcze w mini zawodach strongman.

Rywalizacja szczególnie utrudniona, bo w strugach deszczu, okazała się bardzo zacięta, pomógł doping kolegów i w perspektywie zwycięstwa - atrakcyjne nagrody. W mini zawodach strongman zwyciężyli młodzi mieszkańcy sołectwa Zagozd. Udział brały pary mieszane, pary chłopięce i dziewczęce, łącznie 11 drużyn.. Rozdzielone nagrody to m.in. słuchawki, powerbanki, głośniki, gadżety promocyjne Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim. Zawody prowadził znany strongman Krzysztof Radzikowski.
Do Turnieju Wymiatacze natomiast zgłosiło się pięć drużyn i zanim rozpoczęły się zawody pogoda na szczęście się poprawiła. Pomimo tego, że wyjątkowo trudne były niektóre konkurencje, to piękne panie, które były w drużynach też dały radę. Każda pokonana przez nie przeszkoda to wspaniały aplauz widzów. Zawody prowadził Piotr „Kwiatek” Kwiatkowski, Piotr Weltman i Krzysztof ‘Kaczor” Radzikowski.
Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody. Pierwsze trzy miejsca nagrody finansowe ufundowane przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim oraz puchary dyplomy ufundowane przez Agencje Harlem. Pozostali- nagrody pocieszenia, czyli karnety wstępu do kina Drawa. Zwyciężyła drużyna Ognisty Podmuch ( strażacy) z Drawska Pomorskiego.

Wieczorem na scenie w muszli koncertowej dla widzów przygotowano Kabareton, który brawurowo poprowadziła Ewa Błachnio. Rozlegające się co chwila salwy śmiechu wywołały zabawne skecze, które prezentowały kabarety: JURKI, REWERS I CZESUAF.
Po raz pierwszy, z powodu ograniczeń wywołanych pandemią wirusa SarsCov 2, widzowie mogli sobie posiedzieć przed sceną na krzesłach – organizatorzy zadbali o zachowanie wymaganego odstępu. Doskonałą widoczność i kontakt z artystami zapewnił ustawiony telebim.
Wszyscy czekali na to aż na scenie pojawi się gwiazda wieczoru- czyli czekali na koncert, ale … to jeszcze nie w tym roku! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pojawią się wreszcie na scenie wszystkie zespoły, których koncerty przełożono z 2020 roku.

Niedzielne popołudnie park Chopina już tradycyjnie wypełniła muzyka wielkiego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. W recitalu fortepianowym w wykonaniu maestro Jacka Kortusa licznie zgromadzeni mieszkańcy usłyszeli m.in. Etiudę rewolucyjną, Preludium cis-moll, Poloneza As- dur i kilka innych przepięknych kompozycji w mistrzowskim wykonaniu.

Warto dodać, że wiele emocji przyniosły również wyścigi rowerkowe zorganizowane przez Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej