Czarna kampania wyborcza. Kto się tak bawi ?

Dzisiejszej nocy rozpocznie się cisza wyborcza przez niedzielnymi wyborami samorządowymi. Od północy będzie obowiązywał zakaz prowadzenia jakiejkolwiek formy agitacji wyborczej. Kto złamie ten zakaz może liczyć na poważne konsekwencje prawne. 

Przyglądaliśmy się jak wyglądała kampania wyborcza. Komitety wyborcze inwestowały głównie w reklamy zewnętrzne, plakaty, banery i ulotki. Odbywały się też spotkania wyborcze, które w większości przypadków nie cieszyły się wielkim zainteresowaniem odbiorców. 

W czasie kampanii niestety pojawiły się również nieczyste zagrania w grze o mandaty zaufania. W czwartek na terenie gminy Drawsko Pomorskie w miejscowościach  Żółte, Łabędzie i Rydzewo na plakatach wyborczych obecnego Burmistrza Drawska Pomorskiego Zbigniewa Ptaka oraz komitetu wyborczego Nasza Gmina Nasz Powiat To – My zostały doklejone naklejki w kolorze czarnym, których hasło miało obraźliwy charakter i cel zdyskredytować kandydatów komitetu. 

Nasi internauci przesłali nam dokumentację fotograficzną, którą zamieszczamy poniżej. 

 

Jak widać koniec kampanii wyborczej wzbudza w innych komitetach lub ludzi ich popierających agresywne zachowania, i takimi działaniami niektórzy chcą zastąpić merytoryczną walkę.  

Czy użyte słowa i wulgarny język, który pojawił się na naklejkach przyniesie ich autorom więcej pożytku, czy może będzie przyczyną klęski?  Czy kampania prowadzona poprzez tzw. „opluwanie kontrkandydatów” odniesie sukces ?  Dziś odpowiedzi na te pytania nie znamy. Poznamy ją po wyborach. Z pewnością w niedzielę wszyscy powinniśmy iść do urn, aby oddać mądry głos, głos który zadecyduje o dalszej przyszłości gmin w ciągu czterech najbliższych lat.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto