Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Polska młodzież z Litwy gościła w naszym rejonie. Zobacz jak wyglądała wizyta w Czaplinku

  • Napisane przez  Artur Manikowski
Polska młodzież z Litwy gościła w naszym rejonie. Zobacz jak wyglądała wizyta w Czaplinku

Przedstawieniem patriotyczno-religijnym oficjalnie zakończyła się wizyta w Czaplinku polskiej młodzieży z Litwy. Kulminacyjnym i podniosłym punktem dzisiejszej uroczyści było wspólne odśpiewanie Roty.

Później była agapa przy stole z tradycyjnymi polskimi potrawami.

Przez tydzień goście z Litwy wraz z opiekunami Tadeuszem Romanovskim i Anną Mackevic poznawali naszą Ojczyznę, zwiedzali Czaplinek, a także Szczecinek, Kołobrzeg, Drawsko Pomorskie, Siemczyno, Stawno czy Złocieniec.
Dzieci przybyły do Czaplinka na zaproszenie Starostwa Powiatowego, chociaż początki tej przyjaźni polsko-litewskiej należy upatrywać przy organizacji darów dla Polonii w Solecznikach przez ks. Tomasza Szugalskiego i jego parafian z Kołobrzegu, a później z Drawska.
Na pamiątkę młodzież otrzymała słodkości oraz drobne upominki, aby miło wspominała wizytę w Polsce i na Pojezierzu Drawskim.

Organizatorzy otrzymali także zaproszenie do rewizyty, aby "Duża Polka" przyjechała zobaczyć jak żyje się w "Małej Polsce" na Litwie.


Na uroczystości byli obecni m.in. Wicestarosta Drawski Mariusz Nagórski, Przewodnicząca Rady Powiatu Urszula Ptak, Przewodniczący Komisji Edukacji Romuald Kurzątkowski, Dyrektor ZS Czaplinek Małgorzata Głodek, Wicedyrektor Wioletta Cylkowska oraz Kierownik Internatu Jolanta Gawlik.


Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej