Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Biegacze ze Złocieńca medalowo i na podium w zachodniopomorskich biegach na orientację

  • Napisane przez  Jan Macul
zdjęcia: Jan Macul zdjęcia: Jan Macul

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu, Paulina Szczurko i Julia Pieragowska zdobyły tytuły Mistrzyń Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach na Orientację w kategorii K 16.

Paulina zdobyła złoty medal na dystansie średnim, a Julia na dystansie sprinterskim. W obu biegach mistrzowskich dziewczęta zdobyły jeszcze brązowe medale zamieniając się miejscami na podium.

Sukcesem zakończyły się również starty w kategorii K 18 Dominiki Krzemińskiej, która dwukrotnie zdobyła 3. miejsce w sprincie i w biegu średnim, a Małgorzata Miłaszewicz dwa razy zajęła 4. miejsce. W biegu klasycznym dziewczęta dołożyły jeszcze dwa medale: srebrny - Paulina Szczurko oraz brąz - Małgorzata Miłaszewicz. Podwójne „złoto” w kategorii Masters wywalczył Jan Macul, nauczyciel wychowania fizycznego i opiekun Szkolnej Drużyny Orienteeringu w Liceum Ogólnokształcącym w Złocieńcu.

Biegacze ze Złocieńca medalowo i na podium w zachodniopomorskich biegach na orientację

Zawody odbyły się 12. i 13. czerwca w Policach. Terenem zmagań w sprincie było Osiedle Anny Jagiellonki w centrum miasta z typową zabudową urbanistyczną i otwartym ruchem samochodowym. Miejscem rywalizacji w biegu średniodystansowym i klasycznym był kompleks leśny Trzebieradz usytuowany na południowym brzegu Zalewu Szczecińskiego z malowniczą panoramą dużego jeziora i centrum zawodów w pobliżu pałacu Manowce, wykorzystywanego na potrzeby turystyki lokalnej.

Biegacze ze Złocieńca medalowo i na podium w zachodniopomorskich biegach na orientację

Biegi odbyły się w terenie leśnym wykorzystywanym gospodarczo o niewyszukanej rzeźbie z przebieżnością od bardzo dobrej do utrudnionej z dobrze rozwiniętą siecią dróg i bogatą szatą roślinną. Mistrzostwa Województwa to jednocześnie swoiste derby między wiodącymi klubami orienteeringu w regionie, walczącymi rokrocznie o prymat w województwie. Bieg midlle i bieg klasyczny to jednocześnie 5. i 6. runda współzawodnictwa sportowego w ramach XXVIII Mistrzostw Pomorza i Kujaw w BnO.

Biegacze ze Złocieńca medalowo i na podium w zachodniopomorskich biegach na orientację

Znaczący dorobek w klasyfikacji punktowej i medalowej: 4 złota, 1 srebro i 5 brązowych medali pozwoliły uzyskać dominację w województwie orientalistów ze Złocieńca w BnO. Nawigacja w terenie i sprawność biegowa atletyki terenowej jest wpisana w program szkolenia klas wojskowych złocienieckiego Liceum Ogólnokształcącego i Uczniowskiego Klubu Sportowego „Traper”. Sukces ten jest zwieńczeniem systematycznej i wytężonej pracy pozytywnie umotywowanych zawodniczek i trenera.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej