Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jeszcze w tym roku będzie w powiecie wirtualna strzelnica

  • Napisane przez  DSI
Photo by Karolina Grabowska from Pexels Photo by Karolina Grabowska from Pexels

Ministerstwo Obrony Narodowej w marcu ogłosiło dwa konkursy w ramach programu „Strzelnica w powiecie”. Tym razem można było ubiegać się o dofinansowanie budowy strzelnic pneumatycznych oraz wirtualnych.

Powiat Drawski złożył ofertę na utworzenie strzelnicy wirtualnej.

Jak poinformował urząd oferta Powiatu Drawskiego na realizację zadania - Utworzenie strzelnicy wirtualnej w Konkursie Ministra Obrony Narodowej pn. „Strzelnica w powiecie” znalazła się na liście ofert, które uzyskały dofinansowanie. Wysokość dofinansowania to 150.000 zł. Strzelnica zlokalizowana będzie w Zespole Szkół w Złocieńcu.

Projekt MON ma na celu dofinansowanie zadań związanych z utworzeniem wirtualnych strzelnic wraz z wyposażeniem strzeleckim, umożliwiających prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży, a także członków organizacji proobronnych oraz funkcjonariuszy formacji uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych.

Ze strzelnicy będą korzystać m.in. uczniowie klas mundurowych z ZS w Złocieńcu i Kaliszu Pomorskim.

System wykorzystywany na strzelnicy będzie oparty na rzeczywistości VR, ma umożliwić strzelanie minimum czterem osobom jednocześnie. Szkolący się muszą mieć zapewnione bezprzewodowe, laserowe symulatory (repliki) broni: czterech karabinków i czterech pistoletów, z funkcją wyzwalania strzału i realistyczną obsługą manualną danej repliki.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej