Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

W Drawsku Pomorskim wybrano inicjatywy kulturalne. Znamy pomysły mieszkańców

  • Napisane przez  DSI za CK
W Drawsku Pomorskim wybrano inicjatywy kulturalne.  Znamy pomysły mieszkańców

Zakończył się proces wyboru inicjatyw kulturalnych w ramach projektu „Decydujemy i działamy razem”, na który Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim pozyskał środki zewnętrzne.

Do konkursu o grant Inicjatywy lokalne 2021 do Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim wpłynęło w wyznaczonym terminie 10 wniosków. 

W sobotnie przedpołudnie , 12 czerwca w kawiarni kina Drawa spotkali się przedstawiciele wszystkich wnioskodawców,  aby uczestniczyć w  pracach komisji  i wyborze inicjatyw.

Wnioskodawcy sami wybierali najlepsze projekty

Komisję konkursową stanowili: przedstawiciel NCK w Warszawie, przedstawiciele Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim oraz każdego z wnioskodawców, czyli łącznie 13 osób.

Każda grupa wnioskująca o dofinansowanie musiała zaprezentować swój projekt pozostałym uczestnikom. Kolejność prezentacji ustalono losując numerki. Dobre zaprezentowanie projektu - jak się okazało – to wcale nie takie proste zadanie, chociaż znacznie trudniejsze czekało całą komisję.

Każdy członek komisji otrzymał kartę oceny, która zawierała aż pięć kategorii, które podlegały ocenie. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji projektów członkowie komisji wypełniali swoje karty przyznając punkty. Nie głosowano na własny projekt.

Projekt z Jankowa z najwyższą oceną

Po podsumowaniu  punktów uroczyście ogłoszono zwycięzców.  Najwięcej punktów uzyskał pomysł - inicjatywa mieszkanek m. Jankowo pt. „Wspomnienia łączą pokolenia- Jak to było w PRL-u” uzyskują 307 pkt.

Do realizacji wybrano jeszcze 6 innych inicjatyw, które uzyskały  w kolejności największą liczbą punktów.  Jest wśród nich projekt adresowany do osób z niepełną sprawnością ruchową i intelektualną  pt. „ Pasja daje mi siłę”,  projekt nawiązujący do dzieła Waltera Gropiusa  „Willa inspiracji” , czy  integrujący lokalną społeczność projekt „ Lokalna integracja ludności- kontynuacja tradycji naszych dziadków”. 

Co szczególnie cieszy organizatorów - wśród nagrodzonych projektów są trzy, których autorami i realizatorami będzie młodzież drawskich szkół  ponadpodstawowych:  „Kultura z klasą’, „Człowiek zdrowy jest cool(turowy)”  i projekt Przystanek „Kultura”.

Łączna wartość wnioskowanego dofinansowania 24 000 zł. Aby umożliwić realizację tych projektów Ośrodek Kultury  przeznaczy dodatkowe środki z własnych dochodów.

Kolejnym etapem działań jest rozliczenie tego projektu i złożenie wniosku o dofinansowanie II etapu działań, czyli na realizacje inicjatyw. Inicjatywy będą realizowane po 1 sierpnia 2021 roku.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej