Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tam gdzie były PGR-y będą nowe inwestycje

 • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

47 mln zł zostało przyznane 48 zachodniopomorskim gminom, w których funkcjonowały zlikwidowane przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej. Rządowe wsparcie gminy przeznaczą na inwestycje i zakupy inwestycyjne. To dotacje dla samorządów przyznane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W powiecie drawskim będą realizowane trzy inwestycje. Zlokalizowane one będą na terenie gmin: Czaplinek, Wierzchowo i Złocieniec

Szczegóły projektów

Czaplinek:

Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w dwóch miejscowościach popegeerowskich: Siemczyno i Niwka. Jest to kontynuacja inwestycji rozpoczętej w 2021 r. polegającej na budowie kanalizacji sanitarnej z Czaplinka do Siemczyna i skanalizowaniu części m. Siemczyno. W ramach tego etapu inwestycji powstanie 3,4 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz 50 przyłączy kanalizacyjnych

 • Kwota wnioskowanych środków  2 500 000,00
 • Szacowany koszt inwestycji  3 300 000,00
 • Rekomendacja Komisji 2 500 000,00 zł

Wierzchowo

Projekt zakłada przebudowę i rozbudowę byłego budynku PGR na świetlicę wiejską z instalacjami (elektryczną, wodno-kanalizacyjną i grzewczą c.o.) w miejsc. Żeńsko (dawniej Borujsko). Ponadto montaż paneli fotowoltaicznych z wykorzystaniem energii do pompy ciepła i ogrzewania budynku. Powstanie tablica i mural upamiętniające ostatnią szarżę ułanów kawalerii Wojska Polskiego celem kształtowania patriotyzmu wśród mieszkańców gminy oraz budowania własnej tożsamości i pielęgnowania małej ojczyzny.

 • Kwota wnioskowanych środków  600 000,00
 • Szacowany koszt inwestycji  600 000,00
 • Rekomendacja Komisji 600 000,00 zł

Złocieniec:

Przedmiotem inwestycji jest Innowacyjny sposób odbioru i segregacji odpadów z terenów miejscowości: Bobrowo, Bolegorzyn, Cieszyno, Darskowo, Gronowo, Lubieszewo, Stare Worowo. Inwestycja będzie polegała na zakupie śmieciarki dwukomorowej, która umożliwi sprawne i efektywne prowadzenia zbiórki odpadów z rozległego terenu gminy, na terenie której znajdują się miejscowości, w których funkcjonowały PGR-y. Miejscowości te znajdują się w dużym rozproszeniu na terenie gminy, a mieszkańcy sołectw zgłaszają Burmistrzowi konieczność usprawnienia procesu zbierania odpadów.

 • Kwota wnioskowanych środków  830 028,60
 • Szacowany koszt inwestycji  922 254,00
 • Rekomendacja Komisji 830 028,60 zł

Dodatkowe informacje

 • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej