Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Starostwo Drawskie zorganizowało konferencję. Poruszono ważne tematy

  • Napisane przez  Jolanta Banaszek
Starostwo Drawskie zorganizowało konferencję. Poruszono ważne tematy

10 czerwca 2021 roku w Drawskim Ośrodku Kultury na zaproszenie Starosty Drawskiego - Stanisława Cybuli, odbyła się III Konferencja pt. ,,Dobrostan psychospołeczny osób niepełnosprawnych i ich rodzin”.

Celem konferencji, było podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie potrzeb i barier, z jakimi na co dzień borykają się Osoby z Niepełnosprawnościami oraz obalenie stereotypów na temat życia intymnego i rodzinnego osób z niepełnosprawnościami. Potrzeba podniesienia  wiedzy w wymienionym obszarze potrzeb i barier osób niepełnosprawnych, przejawia się we wciąż obecnym w społeczeństwie polskim tabu na temat seksualności i rodzicielstwa. Ponadto prelegenci   omówili problemy związane z barierami na jakie napotykają się osoby z niepełnosprawnością, chociażby poprzez pokazanie sposobu radzenia sobie osób  znajdujących się w kryzysie psychicznym, czy też w trudnej sytuacji życiowej oraz jak dbać o zapewnienie dobrostanu osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
Starostwo Drawskie zorganizowało konferencję. Poruszono ważne tematy

Oficjalnego otwarcia i przywitania dokonali  Starosta Drawski -  Stanisław Cybula, Wicestarosta Drawski -  Mariusz Nagórski, Przewodnicząca Rady Powiatu -  Urszula Ptak.

Uczestnicy Konferencji mieli możliwość wysłuchania dwóch wykładów:

Jako pierwsza swój wykład wygłosiła lekarz psychiatra dr Ewa Giza, pt. ,,Od  kryzysu psychicznego do depresji jeden krok - profilaktyka i pomoc” cz. II (z II Konferencji z  2020 roku, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród widzów. Jako drugi z prezentacją  nt. ,,o zdolności do miłości”, wystąpił  lekarz psychiatra dr Andrzej Waniewski.

Obserwując środowisko osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych zamieszkujących na terenie Powiatu Drawskiego można zauważyć, że potrzeba organizacji spotkań nadal jest ogromna. Nie brakuje osób chętnych do wsłuchania się w problemy innych i do wymiany doświadczeń w zakresie niepełnosprawności.

Spotkanie uświetnił występ artystyczny, grupy Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodka Rehabilitacyjno Kulturalnego w Drawsku Pomorskim.

Starostwo Drawskie zorganizowało konferencję. Poruszono ważne tematy

Organizatorem Konferencji było: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim.

Konferencję poprowadziły: Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim -  Jolanta Banaszek oraz Kierownik Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodka Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Drawsku Pomorskim -  Joanna Orzepowska.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor i Pracownikom Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim za pomoc i udostępnienie sali oraz wszystkim tym, którzy również okazali swoją pomoc w jej organizacji. Dziękujemy wszystkim obecnym, którzy postanowili uczestniczyć w tym jakże ważnym dla środowiska osób niepełnosprawnych  i ich przyjaciół wydarzeniu.

W zorganizowanym spotkaniu udział wzięli m.in.:   Dyrektor Zachodniopomorskiego  Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie -  Anna Rąbel, i specjalista ds. współpracy z administracją publiczną PFRON - Eliza Rychlicka - Kolera, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego -  Barbra Głowacka, Sekretarz Powiatu – Katarzyna Szlońska - Getka, Członek Zarządu Powiatu – Zbigniew Dudor, Dyrektor Zarządzający Szpitale Polskie S.A. w Katowicach – Michał Michalak, reprezentująca Dyrektora Regionalnego Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku  -  Ewa Kurzątkowska, p.o. Nadleśniczego Nadleśnictwa Złocieniec – Przemysław Krupa, przedstawiciele gmin Powiatu Drawskiego, dyrektorzy szkół, jednostek organizacyjnych Powiatu, kierownicy i przedstawiciele Miejsko Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, przedstawiciele jednostek wojskowych z terenu powiatu drawskiego, prezesi stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych w Powiecie Drawskim pedagodzy, rodzice i opiekunowie uczestników Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim oraz rodziny zastępcze.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej