Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

IX Piknik Młodych Pasjonatów w ZS w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  ZS KP
IX Piknik Młodych Pasjonatów w ZS w Kaliszu Pomorskim

Podsumowaniem IX Pikniku Młodych Pasjonatów, który odbył się w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim 28 maja 2021 r. było wręczenie w dniu 8 czerwca 2021r. nagród dla najbardziej aktywnych uczestników warsztatów.

W quizie najwięcej wiadomości zapamiętała Zofia Dybner ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim. Warsztaty organizowane są w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim już od dziewięciu lat. Z powodu pandemii COVID-19 tym razem odbyły się 28 maja 2021r. w wersji on-line. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli ZS w Kaliszu Pomorskim i wykładowców uczelni wyższych, z którymi współpracujemy oraz przyjaciół naszej szkoły. Młodzi pasjonaci zobaczyli wykłady: Co potrafią humanoidy?- prowadzący dr Łukasz Nozdrzykowski z Akademii Morskiej w Szczecinie; Co kryje kaliska izba pamięci?- twórcy izby Maciej Rydzewski  dyrektor ZS w Kaliszu Pomorskim oraz Wiesław Piotrowski; Krótkie spotkanie z astronomią - obserwacje Słońca i Księżyca – prowadził Piotr Sieradzon; Mnożenie i dzielenie – czy tylko pisemnie? – zaprezentowała Marta Woźniak oraz poznali  Nieznane oblicze państw niemieckojęzycznych- w opracowaniu  Mirosławy Kacperskiej, Barbary Tuziak i Kamili Kulik.

IX Piknik Młodych Pasjonatów w ZS w Kaliszu Pomorskim

Ósmoklasiści mogli również zapoznać się z atutami Szkoły odwiedzając stronę internetową szkoły i piknikowy kosz ciekawostek, w którym znalazły się m.in.: szkolenie Medical Team, wykład Mariusza Garbacza Wielki pożar w Kaliszu Pomorskim z 1771 r.; współpraca z panem dr inż. Wojciechem Musiałem z PWSZ w Wałczu; szkolna grupa teatralna Klepsydra; Yes, you can! Studia w Anglii na wyciągnięcie ręki; In the picture I can see... Interaktywny opis obrazka; Being a responsible tourist; Drukarka 3D; AutoCAD, a w zakładce Kalejdoskop galeria zdjęć z poprzednich edycji Pikniku.

Gratulujemy zwyciężczyni quizu i wszystkim uczestnikom Pikniku. Zapraszamy ósmoklasistów do nauki  i rozwijania pasji w ZS w Kaliszu Pomorskim.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej