Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Na jakiej podstawie mogę unieważnić swoją umowę frankową?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Na jakiej podstawie mogę unieważnić swoją umowę frankową?

O kredytach frankowych mówi się w ostatnim czasie bardzo dużo. Nie ma się czemu dziwić. Jest bardzo duża ilość osób, które zbyt mocno uwierzyły w siłę szwajcarskiej waluty. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę okres przed 2010 rokiem. Od pewnego czasu wzrasta ilość spraw sądowych odnoszących się do kredytów frankowych. Na jakiej podstawie mogę unieważnić swoją umowę frankową?

Współpraca z dobrą kancelarią

Dzięki temu, że wyrok TUE okazał się korzystny dla klientów, coraz większa ilość osób decyduje się na to, aby wnieść sprawę do sądu, aby walczyć o swoje. Nie ma się czemu dziwić, że konsumenci chcą dochodzić swoich praw. Podczas podpisywania umowy o kredyt we frankach nie zostali poinformowani o wielu istotnych rzeczach, w tym, chociażby o tym, że z czasem może przyjść do zapłacenia jeszcze większej ilości pieniędzy.

Na początku raty wydawały się atrakcyjnie niskie w porównaniu do kredytów w polskiej walucie. Z czasem cena franka szwajcarskiego zaczęła rosnąć, co też wpłynęło na niekorzyść wysokości raty kredytowej. Aby dochodzić swoich praw w sądzie, potrzebna jest dobra i rzetelna kancelaria adwokacka, która pomoże w przypadku dochodzenia swoich spraw w sądzie.

Wyrok TUE

Wyrok TUE sprawił, że pojawiła się nowa furtka dla frankowiczów. Można wnieść o unieważnienie swojej umowy frankowej. Aczkolwiek sprawa jest nieco skomplikowana, dlatego potrzebna jest pomoc kancelarii prawnej. Pozew o unieważnienie umowy kredytowej ma bardzo duże szanse na pozytywne rozpatrzenie.

Skutkiem unieważnienia umowy jest ustanie zobowiązania finansowego. Przy czym trzeba uważać, ponieważ nie oznacza to faktu, że nie trzeba będzie spłacić kredytu do końca, jeżeli takowy jeszcze obowiązuje.

Jeżeli wyrok okaże się korzystny dla klienta, to można spodziewać się tego, że "bank oraz kredytobiorca winny zwrócić sobie nawzajem to, co od siebie wzajemnie dostały". Co to dokładnie oznacza? Klient powinien oddać bankowi to, co jeszcze jest mu dłużny (pozostałe raty), a bank powinien zwrócić nam nadwyżkę tego, co do niego wpłaciliśmy. Sprawa jest nieco skomplikowana, ale mając przy boku dobrego prawnika, wszystko uda się dobrze zorganizować.

Klauzule niedozwolone

Nie zawsze bank jest skłonny przyznać, że należne jest unieważnienie umowy związanej z kredytem frankowym. Prawda jest taka, że każdy przypadek należy rozpatrywać w sposób indywidualny. Sąd może uznać, że doszło do zastosowania klauzul niedozwolonych, ale umowa jest ważna.

Można za to wnieść o usunięcie z umowy owych klauzul niedozwolonych, dzięki czemu umowa stanie się dla klienta korzystniejsza. Skutkiem tego może być tzw.odfrankowienie kredytu. Co to dokładnie oznacza?

W skrócie można powiedzieć, że polega to na przeliczeniu kredytu na walutę polską. Nie dochodzi do przeliczenia waluty pomiędzy PLN a walutą szwajcarską. Do tego klient może liczyć na zwrócenie części niesłusznie pobranych pieniędzy. Aczkolwiek nadal należy pamiętać o tym, aby cały swój kredyt spłacić — tylko że na korzystniejszych warunkach dla klienta.

Więcej informacji znajdziesz na https://kancelariafrankowicza.pl/sprawdz-swoja-umowe/

Dodatkowe informacje

  • .:
Więcej w tej kategorii: « Rodzinny wypad - jaki hotel wybrać?
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej