Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Agregat tynkarski - gdzie znajduje swoje zastosowanie?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Grafika: pexels.com Grafika: pexels.com

Tynkowanie ścian to jeden z etapów wykańczania wnętrz, którego nie sposób pominąć. Warstwa specjalnej zaprawy nie tylko poprawia estetykę powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych, ale przede wszystkim pełni funkcję ochronną – zabezpiecza mury przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, uszkodzeniami i zabrudzeniami. Prawidłowe wykonanie tynku okazuje się kluczowe, dlatego fachowcy sięgają po agregaty tynkarskie, które usprawniają proces nakładania tynków i pozwalają uzyskać wysokiej jakości mieszankę.

Czym jest agregat tynkarski?

Agregat tynkarski to funkcjonalne urządzenie, którego podstawowym zadaniem jest mechaniczne nakładanie zapraw tynkarskich w sposób ciągły. Nowoczesne modele dostępne na rynku zazwyczaj zasilane są prądem z sieci, a ich łatwa obsługa pozwala na użytkowanie sprzętu zarówno przez fachowców, jak i mniej doświadczonych operatorów. Agregaty do tynkowania to nie tylko sprawna aplikacja tynku, ale również niezawodny sposób na uzyskanie wysokiej jakości zaprawy.

Jej przygotowanie także nie należy do skomplikowanych czynności. Do kosza zasypowego wystarczy wsypać fabrycznie wytwarzaną suchą zaprawę maszynową, skąd jest ona kierowana do komory mieszarki, gdzie następnie jest mieszana z wodą. Gotowa mieszanka, dzięki obecności pompy ślimakowej, trafia kolejno do węża tłocznego i pistoletu natryskowego.

Agregaty do tynkowania – gdzie się sprawdzą?

Zainteresowanie agregatami tynkarskimi wśród prywatnych inwestorów z każdym rokiem rośnie, czemu trudno się dziwić. Nowoczesne urządzenia pozwalają przyspieszyć tempo prac remontowych i renowacyjnych przeprowadzanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Szczególnie dobrze spisują się przy tynkowaniu ścian i sufitów o dużych powierzchniach, gdzie ręczne nakładanie zaprawy okazuje się mało wydajne i czasochłonne, a do tego trudno przy tym uniknąć niepotrzebnych strat materiału. Co ważne, za pomocą agregatu tynkarskiego możemy wykonać różne rodzaje tynków, w tym m.in. tynki gipsowe, gipsowo-wapienne, cementowo-wapienne, tynki ocieplające, jak również zaprawy murarskie.

Agregat tynkarski – kupić czy wynająć?

Inwestycja we własny agregat tynkarski okazuje się najbardziej opłacalna w przypadku firm budowlano-remontowych, które kupują go z myślą o regularnym użytkowaniu. Dla osób, które chcą jednorazowo skorzystać z jego szerokich funkcjonalności, znaczenie lepszą alternatywą okazuje się wynajem sprzętu na czas określony. Za przystępne pieniądze można bowiem szybko i sprawnie wykonać wysokiej jakości powłoki tynkarskie o bardzo dobrych właściwościach wytrzymałościowych.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej