Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jak dobrać materac do wagi użytkownika?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Obraz PIRO4D z Pixabay Obraz PIRO4D z Pixabay

Jakość naszego snu w dużej mierze zależy od tego, na jakim łóżku śpimy. Istotne znaczenie ma tutaj materac, które nieodpowiednio dobrany do wagi ciała będzie powodował dyskomfort, a nawet poranne bóle pleców. W przyszłości może to się przełożyć na wady postawy i inne schorzenia. Dlatego też zdrowy sen powinien być zapewniony nie tylko pod względem dobrze urządzonego do tego celu pomieszczenia, ale także pod względem łóżka, na którym śpimy. Jak więc dobrać materac do wagi ciała, aby spało się nam wygodnie?

Dlaczego waga jest istotna przy wyborze materaca?

Wiele osób zastanawia się, czy waga ma wpływ na wybór materaca. Otóż ma i wcale nie taki mały. Zgodnie z powszechną zasadą osoby cięższe powinny spać na twardszych materacach, aniżeli te o mniejsze wadze. Dobrze dobrany materac dopasowuje się do naturalnej krzywizny kręgosłupa, dzięki czemu po przebudzeniu kolejnego dnia nie pojawiają się żadne dolegliwości bólowe.

Jak dobrać materac, gdy ma się mniejszą wagę? Z pewnością nie może to być zbyt twardy model materaca, ponieważ może to skutkować poczuciem „łamania w kościach” lub ból kręgosłupa, a niekiedy nawet drętwienie kończyn. Warto także pamiętać o tym, że za twarde podłoże do spania może być przyczyną nawet trwałego skrzywienia kręgosłupa.

Innymi dodatkowymi konsekwencjami spania na materacu o niewłaściwej twardości może być zmęczenie, złe samopoczucie, rozdrażnienie czy ból głowy. Materac, który zostanie dobrze dobrany zapewni optymalne podparcie dla kręgosłupa, co będzie skutkowało wysokiej jakości odpoczynkiem. Oznacza to, że użytkownik materaca rano obudzi się wypoczęty i pełen energii do działania.

Jakie są rodzaje materaców?

Materace można podzielić na kilka rodzajów pod względem twardości:

  • - materac o twardości H1, czyli miękki, przeznaczony dla osób o wadze do 60 kilogramów,
  • - materac o twardości H2, czyli średnio twardy, dla użytkowników o wadze od 60 do 80 kilogramów,
  • - materac o twardości H3, czyli twardy, który jest przeznaczony dla osób o wadze od 80 do 110 kilogramów,
  • - materac o twardości H4, czyli bardzo twardy, dla użytkowników o masie ciała większej niż 110 kilogramów.

Warto także zaznaczyć, że u osób o wyższym wzroście masa ciała rozkłada się inaczej niż w przypadku osób niskich, które ważą tyle samo. Właśnie z tego powodu wysokie osoby powinny wybrać niższą twardość materaca, w szczególności, gdy śpią na wznak. Należy jeszcze pamiętać o tym, że osoby o wadze granicznej, czyli takiej, która predysponuje je do spania na H2, ale mogą wybrać również H3, powinny kierować się własnymi odczuciami. Więcej o tym, jak dobrać materac można przeczytać na https://sembella.pl/porady/jak-szybko-zasnac.

Zalety materaca o właściwej twardości

Dobrze dobrana twardość materaca sprawia, że dopasowuje się on do naturalnej krzywizny kręgosłupa i stanowi optymalne podparcie dla niego. Dzięki temu, że w sklepach są przygotowane ekspozycje z materacami do przetestowania, można w łatwy i szybki sposób przekonać się, jaki będzie najlepszym wyborem. Niemniej dobrze dopasowany model zapewni komfortowy i zdrowy sen, co da się odczuć już po pierwszej nocy. Znikną wcześniejsze bóle pleców oraz zmęczenie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej