Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jednośladem bezpiecznie do celu - działania drawskich policjantów

  • Napisane przez  Policja
Jednośladem bezpiecznie do celu - działania drawskich policjantów

Piękna, słoneczna pogoda oraz przyjemna temperatura powietrza zachęca do podróżowania jednośladem. Wczoraj policjanci z drawskiej drogówki prowadzili działania „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Funkcjonariusze przypominali jak ważne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz stosowanie się do istniejących przepisów prawa o ruchu drogowym.

Kierujący motocyklami oraz rowerami stanowią szczególną grupę użytkowników dróg, nie chroni ich bowiem karoseria pojazdu, czy pasy bezpieczeństwa – w przypadku uczestniczenia w zdarzeniu drogowym narażeni są na poważniejsze obrażenia. Ważne jest zatem, by nawet na chwilę nie zapominać o zachowaniu rozwagi i ostrożności.

Jednośladem bezpiecznie do celu - działania drawskich policjantów

Pamiętajmy, obowiązujące przepisy dokładnie regulują prawa na drodze oraz wskazują obowiązki poszczególnych użytkowników, wyznaczają także pierwszeństwo na drodze. Znajomość oraz stosowanie się do przyjętych norm, odpowiedni ubiór, a także kierowanie się rozwagą i ostrożnością to niezbędne minimum na drodze.

W trakcie prowadzonych działań policjanci z drawskiej drogówki rozmawiali z użytkownikami jednośladów o obowiązujących zasadach oraz wskazywali, że brawura czy chęć zaimponowania innym użytkownikom dróg może skończyć się tragicznie. Rowerzystom przekazano także materiały profilaktyczne w postaci elementy odblaskowe.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej