Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Nie żyje piłkarz. Zasłabł na meczu w Czaplinku

  • Napisane przez  DSI
Nie żyje piłkarz. Zasłabł na meczu w Czaplinku

W sobotę w Czaplinku rozegrany został mecz Pomorskiej Ligi Oldbojów między Lechem Czaplinek a Spartą Gryfice. Nagle na stadionie w Czaplinku zasłabł jeden z zawodników. Mimo akcji ratowniczej piłkarza nie udało się uratować.

8 maja podczas rozgrywek ligowych pomiędzy Lechem a Spartą Gryfice około 50 minuty zasłabł piłkarz Sparty Gryfice. Natychmiast rozpoczęto resuscytację, najpierw przez ratownika medycznego - zawodnika Lecha. Szybko potem na miejsce przyjechali ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego. Mimo tego piłkarza nie udało się uratować. Piłkarz zagrał w meczu tylko kilkanaście minut w pierwszej połowie i resztę meczu obserwował już z ławki rezerwowych.

W  50 minucie, nagle zasłabł i stracił przytomność nasz Kolega Adam Nowak.  Podjęte próby resuscytacji - najpierw przez ratownika medycznego - zawodnika Lecha, a krótko po nim, przez szybko przybyły na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Choć początkowo nie planował udziału w tym meczu to jednak znając trudną sytuację swojego zespołu przyjechał własnym samochodem i bardzo chciał pomóc kolegom.  Adam Nowak nie żyje – Żegnaj KOLEGO.  Wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim- powiadomił  Andrzej Schneider prezes Pomorskiej Ligi Odbojów

Do podobnego zdarzenia doszło w październiku 2012 roku. Podczas meczu Pomorzanina Nowogard z Iskierką Szczecin zmarł 24-letni Nigeryjczyk Joshua Pepple. W trakcie spotkania piłkarz stracił przytomność i upadł na murawę. Próby reanimacji na boisku i w karetce nie przyniosły powodzenia. Joshua Pepple sezon wcześniej rozegrał 22 mecze w barwach wtedy trzecioligowej Drawy Drawsko Pomorskie.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej