Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

W jaki sposób dokonać wyceny nieruchomości i dlaczego jest tak ważna?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
W jaki sposób dokonać wyceny nieruchomości i dlaczego jest tak ważna?

Przygotowujesz się do sprzedaży mieszkania? A może to Ty jesteś stroną nabywającą? Niezależnie jaki masz cel, nie obędzie się bez dokładnej wyceny nieruchomości. Cena widoczna w ogłoszeniu niejednokrotnie stanowi czynnik decydujący o zainteresowaniu ofertą, bądź o rezygnacji z niej. Dlaczego precyzyjne oszacowanie wartości to niezbędne działanie i ile trwa? Jak wykonywanie tej usługi poprzez kalkulatory internetowe ma się do mocy prawnej? Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze.

Wycena nieruchomości – kiedy jest niezbędna?

Wycena nieruchomości być może nie należy do usług, której potrzebujemy na co dzień. Są jednak chwile, w których jest to konieczne. To podstawowa formalność, gdy starasz się o uzyskanie kredytu hipotecznego. Bez niej niemożliwe jest również ustalenie ceny mieszkania adekwatnej do bieżącej sytuacji na rynku. Co więcej, jeśli chcemy skorzystać z rodzinnego spadku, także należy podjąć kroki związane z jego wyceną. Niezależnie czy mowa o lokalach mieszkalnych, czy budynkach biurowych – ocena wartości jest konieczna.

Czas trwania wyceny nieruchomości

Wycena nieruchomości u rzeczoznawcy to skomplikowany i długotrwały proces. Ciężko jednoznacznie oszacować, ile może trwać. W przypadku bardziej skomplikowanych wycen, czas oczekiwania może sięgać nawet kilku tygodni. Na szczęście z pomocą przychodzą narzędzia umożliwiające oszacowanie wartości w kilka chwil. Generatory raportów online korzystają z  informacji zawartych w bazach nieruchomości. Pozwalają uzyskać najważniejsze dane na temat otoczenia i samego lokalu. Każda osoba korzystająca z tego rodzaju kalkulatora pozna również wiele dodatkowych informacji, które mogą być użyteczne np. w momencie wynajmu mieszkania.

Usługi rzeczoznawcy, a wycena online

Na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami to rzeczoznawca jest stroną uprawnioną do wykonania wyceny. Uzyskane przez niego wyniki analizy posiadają moc prawną. Nie oznacza to jednak, że nie można skorzystać z internetowej wyceny nieruchomości.

W jaki sposób dokonać wyceny nieruchomości i dlaczego jest tak ważna?

Skorzystanie z wyceniarki online jest doskonałym sposobem na uzyskanie niezwykle ważnych informacji, które dają pogląd, co może czekać potencjalnego nabywcę lub sprzedawcę nieruchomości. Przedstawiają precyzyjne dane dotyczące cen, pozwalające rozeznać się pod kątem zmian zachodzących na rynku.

Jak widać, wycena nieruchomości to bardzo złożone zadanie. Chcąc odpowiednio przygotować się do jej zakupu lub sprzedaży, warto podjąć wszystkie możliwe kroki związane ze skrupulatnym oszacowaniem wartości.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej