Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Oskarami pożegnano absolwentów szkoły w Czaplinku

  • Napisane przez  Agnieszka Skonieczna
Jakub odbiera Oskara Jakub odbiera Oskara

Edukacja zdalna, która realizowana jest od kilku miesięcy, uniemożliwiła klasom maturalnym przeżycie zakończenia roku szkolnego w zwyczajnych warunkach. Młodzież Zespołu Szkół w Czaplinku doczekała się jednak godnego pożegnania, gdyż nie sposób wyobrazić sobie, by pozbawić ich możliwości adekwatnego domknięcia kilku lat nauki oraz współpracy z pedagogami.

Okres szkoły stał się dla nich czasem wzmożonego dojrzewania, odkrywania siebie, zawiązywania trwałych przyjaźni, przeżywania miłości, a także docierania do pasji i tworzenia pierwszych planów na dorosłe życie. Stał się również okazją do kształtowania odpowiedzialności i sumienności oraz uświadomił wagę konsekwencji, jakie spotykają człowieka, gdy zaniecha swych obowiązków.
 
Dnia 30 kwietnia 2021 roku absolwenci liceum i technikum zebrali się w reżimie sanitarnym w budynku szkoły. Wchodzących witały dźwięki muzyki oraz prezentacja multimedialna, upamiętniająca radosne i śmieszne momenty szkolnej rzeczywistości. Uczniowie z chęcią przystawali przed ekranem, by jeszcze na moment wrócić wspomnieniami do lekcyjnej ławy. Na sali gimnastycznej uczniowie odbierali dyplomy, gratulacje i podziękowania. Wzruszające słowa skierowała do absolwentów Małgorzata Głodek - Dyrektor Zespołu Szkół w Czaplinku, wychowawcy – Małgorzata Hałuszczyk i Małgorzata Okulewicz, przyszli absolwenci – Julia Lisowiec oraz Wojciech Zięba, a nawet Burmistrza Czaplinka, Marcin Naruszewicz. Wielu uroniło łzę i ukradkiem ocierało oczy.
Oskarami pożegnano absolwentów szkoły w Czaplinku
 
Uroczystość została domknięta wręczeniem Oskarów, to już szkolna tradycja, iż dwa razy w roku przyznawane są statuetki dla najlepszych i najaktywniejszych spośród uczniowskiej wspólnoty.
Honorowy tytuł Primus Inter Pares uzyskała Natalia Groździej z Liceum Ogólnokształcącego, natomiast z Technikum najlepszymi osiągnięciami dydaktycznymi mógł się poszczycić Hubert Mitłosz. Zostały także przyznane statuetki w kategoriach: Sportowiec dla Konrada Afeltowicza, Artysta dla Mai SękCzytelnik dla Sandry ŁuczyszynAnioł Dobroczynności dla Igi SzafarzWolontariusz dla Patrycji DudkiewiczDżentelmen dla Jakuba KiragiCzłowiek z Zasadami dla Jakuba Dobrzyckiego, Niezłomne dla Klaudii Czernikiewicz oraz Iwony Pluty oraz przyznawany przez Jarosława Tarnowskiego, opiekuna grupy Rescue ZDR, tytuł Ratownika dla Patrycji Dudkiewicz.
 
Społeczność szkolna nie zapomniała także o rodzicach i opiekunach, w szczególności podziękowano za współpracę i lojalność: Teresie i Wiesławowi DobrzyckimBeacie i Radosławowi Mitłoszom,Renacie KrólMałgorzacie Kochanowicz, Beacie i Waldemarowi Maleszom, Anicie i Piotrowi Kubackim, Lidii i Bogumiłowi Stachaczom, Monice i Adrianowi Hrybowiczom, Elżbiecie i Andrzejowi Afeltowiczom, Beacie Sochackiej, a także Małgorzacie Daniuk oraz Annie Rurarz.
Oskarami pożegnano absolwentów szkoły w Czaplinku
 
Każdy koniec ma także swój początek. Minęły już lata szkolne, ale rozpoczyna się czas studiów, pracy, miłości, zakładania rodzin i spełniania marzeń. Dalszego odkrywania siebie, poznawania ciekawych ludzi, zdobywania kolejnych doświadczeń i współtworzenia przyszłości. Oby na tych nowych drogach czekali wartościowi ludzie; inspirujący, życzliwi i otwarci.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej