Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jak ciężko jest uzyskać dobre warunki kredytu hipotecznego?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Jak ciężko jest uzyskać dobre warunki kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny - ogromne zobowiązanie finansowe, które spłacane jest przez wiele lat. Formalności związane z załatwieniem tego kredytu są ogromne. Dlaczego czasem, pomimo (przykładowo) bardzo wysokich zarobków, bank odmówi udzielenie takiego kredytu? Jak ciężko jest uzyskać dobre warunki kredytu hipotecznego? Oto temat, który ciekawi wszystkie osoby zainteresowane zaciągnięciem kredytu.

Warunki otrzymania

Na to, czy kredyt hipoteczny zostanie udzielony, czy też nie wpływa...wiek osób wnioskujących o kredyt. Mówiąc najprościej - wnioskodawca, czy też wnioskodawcy, nie mogą być ani za starzy, ani za młodzi. Dla wielu osób zaskoczeniem może być to, że wiek ma tak duże znaczenie, ale tak jest naprawdę, ponieważ daje to pewnego rodzaju zabezpieczenie bankom przed ewentualną (przykładową) śmiercią wnioskodawcy. Szacuje się, że idealny wiek na zaciągnięcie kredytu to ok. 35 lat. Jeżeli chodzi o te drugą granicę, to przyjmuje się, że wnioskodawca w chwili spłacenia ostatniej raty powinien mieć między 75 a 80 lat. Tak, nawet na emeryturze możemy być pewni tego, że przyjdzie nam spłacać raty kredytu hipotecznego.

Historia kredytowa

Historia kredytowa wpływa na to, czy dana osoba takowy kredyt hipoteczny otrzyma, czy też nie. Na ludzki rozum można powiedzieć, że lepsze warunki do otrzymania gotówki na zakup nieruchomości powinna mieć ta osoba, która historię kredytową ma. Błąd! W przypadku osób zainteresowanych tak ogromnym zadłużeniem, lepszą opcją będzie nawet brak posiadania historii kredytowej. Chociaż takich osób w dzisiejszych czasach jest bardzo mało.

Im lepsza historia kredytowa, tym lepiej dla klienta. Przy czym, jeżeli kredyt będzie zaciągany przez małżeństwo, będą sprawdzane oczywiście obydwie osoby. Może więc warto zrobić "rachunek sumienia", czy ze wszystkimi ratami zawsze byliśmy "na czas"? Na dobre warunki kredytu hipotecznego wpływ może mieć także zobowiązania wobec Urzędu Skarbowego i ZUS. Nie jest łatwo, ale banki wolą mieć pewność, że mają do czynienia z solidnymi klientami.

Zdolność kredytowa

Można powiedzieć, że im więcej potencjalny klient zarabia, tym lepsze warunki umowy. Błąd! Nie tylko wysokość zarobków jest brana pod uwagę, ale także zobowiązania finansowe, jakie dana osoba/osoby posiadają. Wśród takich zobowiązań brane są pod uwagę inne kredyty, czy też stałe koszty utrzymania (rachunki za dom, za samochód itd.). Tak, nawet ilość posiadanych dzieci również brana jest pod uwagę. Zarobki brane są pod uwagę, ale jeżeli ktoś ma duże zobowiązania finansowe, to może nie otrzymać kredytu hipotecznego.

Wskaźniki finansowe są różne i nie można powiedzieć, ile ktoś musi zarabiać, aby takowy kredyt hipoteczny otrzymać. Do tego warto wspomnieć, że w przypadku zakupu mieszkania należy wziąć pod uwagę koszt, który się pojawi później, czyli opłata za czynsz do spółdzielni, czy też do wspólnoty mieszkaniowej. Nie jest łatwo, ale jeżeli ktoś chce spełnić swoje marzenia i uważa, że go stać, to pomimo wszystko powinien sprawdzić, czy może pozwolić sobie na kredyt hipoteczny.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na https://intuum.pl/

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej