Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Powstają „Ławeczki Pamięci”. Na pierwszej można już usiąść

  • Napisane przez  DSI za Mariusz Kapczuk
Powstają „Ławeczki Pamięci”. Na pierwszej można już usiąść

Właśnie realizowany jest projekt ''Ławeczka Pamięci - Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc'' . Jego realizatorem jest Stowarzyszenie Tempelburg, które pozyskało na ten cel środki z programu Społecznik.

W niedzielę dzisiejszym wspólnymi siłami, przeprowadziliśmy prace porządkowe na cmentarzu w Miłkowie w ramach projektu ''Ławeczka Pamięci - Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc'' -„Społecznik na lata 2019-2021 Program Marszałkowski” – relacjonuje Mariusz Kapczuk prezes SHK Tempelburg

Projektem tym, pasjonaci historii rozpoczęli cykl działań mających na celu ocalenie od zapomnienia i od całkowitego zniszczenia cmentarzy zagubionych wśród pól, łąk i lasów w gminie Czaplinek i powiecie drawskim.

Powstają „Ławeczki Pamięci”. Na pierwszej można już usiąść

Jak zapowiadają realizatorzy projektu tytułowa "ławeczka pamięci’’, zamontowana będzie przy każdym porządkowanym przez nich miejscu, będzie dla wędrowców miejscem odpoczynku i zadumy nad przemijającym czasem.

Do Miłkowa wróciliśmy po ponad dwóch latach. Czas tutaj zrobił swoje, dlatego tak ważna była dla nas kontynuacja wcześniejszych działań, pielęgnowanie pamięci o byłych mieszkańcach oraz opieka nad miejscem w którym spoczęli – opowiada Pan Mariusz

Rozpoczęło się od prelekcji na temat historii wsi Milkow/Miłkowo, której początki sięgają XIV w. i panujących wówczas na tych terenach templariuszy i joannitów.

Powstają „Ławeczki Pamięci”. Na pierwszej można już usiąść

Po rozdysponowaniu zadań ruszyliśmy do pracy. Podzieleni na kilka grup przystąpiliśmy do oczyszczania terenu, zbierania śmieci, wycinki zakrzaczeń , wykonania ścieżek spacerowych, inwentaryzacji pozostałych nagrobków, montażu tytułowej ławeczki, sadzenia kwiatów i krzewów. W przerwie tradycyjnie ciepły posiłek przygotowany przez i ponownie do działań!  Po zakończeniu prac, każdy wolontariusz otrzymał pamiątkowy dyplom oraz kilka gadżetów ufundowanych przez Zwiadowcę Historii oraz Stowarzyszenie Tempelburg – relacjonują

Powstają „Ławeczki Pamięci”. Na pierwszej można już usiąść

W działaniach wspierała ich młodzież z Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu, członkowie Stowarzyszenia Bastion z Kostrzyna, członkowie Stowarzyszenia Tempelburg. Na miejscu byli także przedstawiciele  Harcerskigo Ośrodek Wodnego URAZ , firmy Asgraf oraz przybyli wolontariusze z powiatu drawskiego i nie tylko.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej