Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Laureaci konkursu „Język angielski pomysł na Twoją przyszłość”

  • Napisane przez  Maciej Rydzewski
Laureaci konkursu „Język angielski pomysł na Twoją przyszłość”

16 kwietnia 2021 r. w auli Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom szkół podstawowych, laureatom konkursu „Język angielski pomysł na Twoją przyszłość”.

Dyplomy odebrali także stypendyści Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość miała miejsce z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Konkurs „Język angielski pomysł na Twoją przyszłość” adresowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych sprawdzał znajomość języka angielskiego oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych z zakresu m. in. geografii, literatury, muzyki i sportu. Podzielony był na dwa etapy: testy online w sesji zimowej i wiosennej. Do udziału w konkursie przystąpili uczniowie szkół podstawowych ze Złocieńca, Wierzchowa, Drawska Pomorskiego, Recza, Ińska oraz Kalisza Pomorskiego.

Zwyciężczynią konkursu została Maria Jackiewicz ze SP w Złocieńcu, drugie miejsce zajął Tymoteusz Podlipniak ze SP w Drawsku Pomorskim, trzecie miejsce zajęły ex aequo Karolina Jasińska ze SP w Kaliszu Pomorskim oraz Zofia Stalmaczonek ze SP w Złocieńcu. Piątą lokatę uzyskała Natalia Maślak z SP w Kaliszu Pomorskim. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę i Zarząd Powiatu Drawskiego, Burmistrza Kalisza Pomorskiego oraz wydawnictwa Macmillan i Express Publishing.

Podziękowania i upominki odebrali także nauczyciele języka angielskiego przygotowujący uczniów do konkursu: Olga Kępińska, Żaneta Podlipniak, Anna Nadkierniczna, Adrianna Pacześna-Kozina, Barbara Tomiczek, Daria Weremczuk oraz Maciej Tuźnik.

Nagrody i dyplomy wręczyli laureatom konkursu: Starosta Drawski Stanisław Cybula, Burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz oraz Dyrektor ZS w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski. Samorządowcy pogratulowali uczniom sukcesu. Podkreślili znacznie wykształcenia i znajomości języka angielskiego we współczesnym świecie. Dyrektor szkoły podziękował Magdalenie Łojek, nauczycielce języka angielskiego w kaliskim liceum zespole szkół za pomysł, za profesjonalne zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu. Pogratulował laureatom, ich rodzicom oraz nauczycielom przygotowującym uczniów.

Następnie stypendia Prezesa Rady Ministrów z rąk Starosty Drawskiego, Burmistrza Kalisza Pomorskiego i Dyrektora szkoły odebrali kaliscy stypendyści: uczennice liceum - Martyna Kocoń i Zuzanna Bürger oraz uczeń technikum Adrian Narowski, drugim stypendystą z technikum, nieobecnym na uroczystości, jest Tomasz Kuca.

Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły podziękował zebranym za przybycie. Zaprosił laureatów konkursu z języka angielskiego do kontynuowania nauki w klasie dwujęzycznej Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej