Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Stowarzyszenie Żarek walczy o głosy w projekcie. Zobaczcie jaki mają pomysł

  • Napisane przez  DSI
Stowarzyszenie Żarek walczy o głosy w projekcie. Zobaczcie jaki mają pomysł

Trwa głosowanie w ramach programu grantowego „Bosman dla regionu”. Z powiatu Drawskiego biorą w nim udział dwie inicjatywy.

Kolejną inicjatywą jest projekt „Innowacje dla bezpieczeństwa i środowiska” stowarzyszenia Żarek z Drawska Pomorskiego.

W ramach realizacji projektu pt. "Innowacje dla bezpieczeństwa i środowiska” zakupiony zostanie mobilny symulator zagrożeń pożarowych i ekologicznych . Jest to inteligentne urządzenie, w którym komputery i urządzenia elektroniczne kontrolują każdy jego element. Umożliwia intuicyjne sterowanie oświetleniem, drzwiami i innymi modułami odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji. Umożliwia ona również manualne włączanie/wyłączanie wszelkich urządzeń wewnątrz domku. Możliwe jest także definiowanie i odtwarzanie dynamicznych scenariuszy, pozwalających na sekwencyjne uruchamianie kolejnych zdarzeń. Najważniejszą funkcją symulatora jest dynamiczna prezentacja zagrożeń pożarowych i innych niebezpiecznych zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce w domu jednorodzinnym takich jak pożar pokoju, kotłowni, klatki schodowej, przewodu kominowego, zagrożenia ze strony instalacji fotowoltaicznej czy też pomieszczenia, w którym nagromadzono znaczne ilości śmieci. Sterowane przez komputery efekty świetlne, dźwiękowe oraz wydobywający się dym realnie oddają grozę sytuacji, pobudzając wyobraźnię widzów, co jest szczególnie ważne w odniesieniu do osób odpowiedzialnych za spalanie materiałów palnych w piecach czy też kominkach. Rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają również odwzorowanie rodzajów spalania tj. spalanie górne i dolne opału cechujące się znacznie większą ilością wytwarzanego dymu, co przyczynia się do powstawania smogu. Zainstalowane w budynku kamery pozwalają na wirtualne uczestnictwo w sytuacjach niebezpiecznych a miniaturowe czujki, monitorowane przez komputery domku, alarmują jego mieszkańców. Widzowie czują się tak, jakby rzeczywiście znajdowali się w zagrożonych pomieszczeniach. Dzięki obrazowaniu ścieżki rozprzestrzeniania się dymu w przypadku pożaru możliwe jest ukazanie odbiorcom sposobów postępowania w przypadku zadymienia.

Społecznicy walczą o grant w wysokości 50 tys. zł.

Za te środki dokonają zakupu mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych i ekologicznych wraz z oprzyrządowaniem umożliwiającego realizację zadań statutowych Stowarzyszenia ŻAREK w zakresie poprawy bezpieczeństwa publicznego oraz propagowania zachowań proekologicznych. Ten innowacyjny sprzęt umożliwi prowadzenie spotkań edukacyjnych oraz prelekcji w każdej z 5 gmin powiatu drawskiego, a także w 3 punktach województwa zachodniopomorskiego (powiat świdwiński, łobeski i wałecki).

W spotkaniach udział wezmą seniorzy oraz osoby dorosłe, a w ich trakcie ukażemy skutki niewłaściwego użytkowania instalacji elektrycznych, paneli fotowoltaicznych, magazynowania odpadów i śmieci w pobliżu źródeł ciepła, spalania w piecach śmieci i mokrego opału, nie czyszczenia przewodów kominowych i wielu innych sytuacji z jednej strony negatywnie wpływających na bezpieczeństwo użytkowników, z drugiej zaś negatywnie oddziaływających na środowisko naturalne. Dzięki swej innowacyjności oraz profesjonalnemu wykonaniu zakupiony sprzęt będzie użytkowany przez długi okres, a w związku z możliwością transportu w różne rejony województwa zachodniopomorskiego czy też Polski.  W ramach realizacji projektu dokonamy zakupu: 1 szt. - mobilny symulator zagrożeń pożarowych i ekologicznych

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej