Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Którymi trendami warto się inspirować, urządzając nowe mieszkanie?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Obraz PIRO4D z Pixabay Obraz PIRO4D z Pixabay

Już za kilka tygodni odbierzesz od dewelopera swoje nowe mieszkanie? Zastanawiasz się, jak modnie je urządzić, aby dobrze Ci się w nim przebywało? Zobacz, którymi trendami warto się inspirować, urządzając swoje cztery kąty.

Trend numer 1: otwarte przestrzenie

Plany mieszkań budowanych przez deweloperów stają się coraz bardziej otwarte. Salony otwarte na kuchnię to już standard. Strefa dzienna pozwala lepiej integrować się członkom rodziny oraz odwiedzającym ich przyjaciołom. Do dzielenia większych przestrzeni na przytulne zakątki służą przeszklenia, które nie pomniejszają wizualnie przestrzeni. Do sprytnego podziału pokoju można wykorzystać również regały.

Trend numer 2: styl japandi

Styl japandi stanowi pomost łączący minimalizm ze stylem scandi. Jest wyważony, neutralny i stonowany. Cechuje go prostota oraz funkcjonalność. Neutralne odcienie oliwkowej zieleni, beżu i terakoty pozwalają wypocząć i odciąć się od zbyt dużej liczby bodźców płynących ze świata zewnętrznego. Nowe mieszkania aranżowane w tym stylu zachwycają nutą indywidualizmu, spokoju, a zarazem harmonii.

Trend numer 3: biofilia

Biofilia to trend, który jest obecny w branży projektowania wnętrz od kilkunastu miesięcy. Nie mogło go zabraknąć także w 2021 roku. Biofilia koncentruje się na silnych związkach ludzi z naturą. Rośliny pojawiają się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Tendencja ta trafia przede wszystkim do mieszkańców zatłoczonych, zabetonowanych miast, gdyż osoby żyjące na wsi nie mają ograniczeń w kontakcie z przyrodą. Nierzadko ogród, taras czy balkon staje się przedłużeniem domu. Miękkie siedzenia i stoliki zachęcają do spędzania więcej chwil na świeżym powietrzu. Nowe domy mają projektowane zimowe ogrody i rozłożyste tarasy, zaś  mieszkania na sprzedaż pozwalają odpocząć domownikom w przytulnych loggiach.

Trend numer 4: design przyjazny środowisku naturalnemu

Coraz więcej projektantów dąży do tego, aby materiały, którymi się otaczamy wewnątrz domów, były bardziej naturalne i przyjazne. Chodzi nie tylko o design, ale przede wszystkim o nawyki istotne dla ochrony planety. Zaczyna się od błahych, codziennych wyborów. Naturalne drewno, często pochodzące z recyklingu, ceramika, kamień, wiklina – tego typu surowców nie może zabraknąć w atrakcyjnych i modnych aranżacjach.

Trend numer 5: ciepłe tonacje

Po miesiącach dominacji we wnętrzach bieli i szarości na salony odważnie wkraczają odcienie ciepłego beżu i terakoty. Odcień płatków owsianych, lnu, juty, wełny czy drewna pojawi się w tekstyliach, meblach i na ścianach naszych wnętrz. Co ciekawe, beż będzie chętnie i często zestawiana zarówno z szarością, jak również czernią, tworząc nowoczesne aranżacje.

Trend numer 6: ściana z teksturą

Ściany w 2021 roku również będą zaskakiwać atrakcyjnym wyglądem. Nabiorą ciekawych tekstur, które załamują i odbijają światło inaczej niż gładka powierzchnia. Płytki, panele i okładziny ścienne 3D, ale również tapety będą wyczarowywać zupełnie nowe oblicze wnętrz.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej