Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Foteliki samochodowe Cybex Aton – dobry wybór potwierdzony wysokimi ocenami crashtestów

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Foteliki samochodowe Cybex Aton – dobry wybór potwierdzony wysokimi ocenami crashtestów

Nosidełko, czyli fotelik samochodowy z kategorii 0-13 kg, to produkt przeznaczony dla najmłodszych pasażerów. Marka Cybex w swojej serii Aton posiada wiele modeli fotelików niemowlęcych, które można montować zarówno za pomocą pasów bezpieczeństwa, jak i systemu ISOFIX po dokupieniu odpowiedniej bazy. Zgodnie z tym, co wymaga polskie prawo, wszystkie modele montuje się tyłem do kierunku jazdy.

Co wyróżnia foteliki 0-13 kg Cybex z serii Aton?

Nosidełka Aton marki Cybex zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniały dziecku możliwie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas jazdy, a rodzicom komfort użytkowania. Wykorzystane systemy bezpieczeństwa, zróżnicowane sposoby montażu i regulowane elementy przekładają się na wysokie oceny, które foteliki te uzyskują z niezależnych testów zderzeniowych ADAC.

Pod względem zapewnianego bezpieczeństwa, szczególną uwagę warto zwrócić na fotelik samochodowy Cybex z serii Aton 5 oraz Cybex Aton M i-Size. A co wyróżnia poszczególne modele? O ich najważniejszych cechach – poniżej.

Cybex Aton 5

Cybex Aton 5 to fotelik doskonale dopasowany do sylwetki noworodka, gdyż zapewnia wygodne ułożenie głowy, szyi i klatki piersiowej. Posiada też funkcję umożliwiającą zachowanie idealnego kąta leżenia. W ten sposób zmniejsza ryzyko uduszenia się niemowlaka przez opadającą do przodu głowę.

Foteliki samochodowe Cybex Aton – dobry wybór potwierdzony wysokimi ocenami crashtestów

Fotelik bez trudu można zamontować za pomocą pasów bezpieczeństwa lub systemu ISOFIX po dokupieniu dedykowanej bazy. Wówczas nosidełko będzie się jeszcze stabilniej trzymać kanapy samochodowej. Łatwiejszy będzie również jego montaż. Baza jednak pasuje jedynie do modelu Aton 5, co uniemożliwia korzystanie z niej po zakupie fotelika z kolejnej grupy wagowej.

Ten model fotelika wyróżnia się 8-stopniową regulacją zagłówka zintegrowanego z pasami. Płaską pozycję leżącą uzyskuje się za pomocą podwijanej wkładki siedziska. Został wyposażony w system osłon bocznych na wypadek zderzenia bocznego. Zintegrowana budka w rozmiarze XXL zapewnia bezpieczeństwo również w upalne dni, gdyż została pokryta filtrem UVP50+.

Cybex Aton 5 to model, który w niezależnych testach zderzeniowych ADAC uzyskał aż 5 gwiazdek. Nie posiada homologacji I-Size. Jest dostępny w przystępnej cenie.

Cybex Aton M i-Size

Model Aton M i-Size marki Cybex posiada wszelkie funkcje dostępne w modelu Aton M a dodatkowo spełnia wymagania europejskiej normy bezpieczeństwa i-Size. Podobnie jak Aton 5, w niezależnych testach ADAC w kategorii bezpieczeństwo również uzyskał 5 gwiazdek przy montażu na bazie.

Nosidełko można montować za pomocą pasów samochodowych lub systemu ISOFIX na uniwersalnej bazie Cybex Baza M. Jej główny atut stanowi fakt, że jest kompatybilna z modelem z wyższego przedziału wagowego, mianowicie z fotelikiem 0-18 kg Cybex Sirona M2 i-Size. Takie rozwiązanie umożliwia uzyskanie bezpiecznego systemu podróżnego aż młody pasażer osiągnie 4. rok życia.

Foteliki samochodowe Cybex Aton – dobry wybór potwierdzony wysokimi ocenami crashtestów

Zagłówek, w który został wyposażony, posiada 11-stopniową regulację. Uzyskał certyfikat TUV, co oznacza, że bez przeszkód może być użytkowany również w samolocie. Jest lżejszy od Cybex Aton 5 o 0,6 kg, w związku z czym waży nieco ponad 4 kg.

Wybór odpowiedniego nosidełka może stanowić wyzwanie, a zależy przede wszystkim od osobistych preferencji zarówno dziecka, jak i jego rodziców, a także aktualnych i przyszłych potrzeb użytkowników. Należy też pamiętać, że fotelik 0-13 powinien być dopasowany nie tylko do małego pasażera, lecz także do pojazdu, w którym zostanie umieszczony. Tylko prawidłowo zamontowany fotelik zapewni poziom bezpieczeństwa, którym wykazał się podczas crashtestów. 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej