Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Akcja łowców pedofili w Drawsku Pomorskim. Są zarzuty dla Rafała Ś.

  • Napisane przez  DSI
Akcja łowców pedofili w Drawsku Pomorskim. Są zarzuty dla Rafała Ś.

Po akcji Elusive Child Protection Unit Poland jaka miała miejsce wieczorem w minioną sobotę na ulicy Jaśminowej w Drawsku Pomorskim Rafałowi Ś. postawiono zarzuty.

3 kwietnia wieczorem w Drawsku Pomorskim miała miejsce akcja zatrzymania obywatelskiego mieszkańca Drawska Pomorskiego, co do którego działacze z Elusive Child Protection Unit Poland prowadzili działania.

Łowcy Pedofili przygotowali zasadzkę.

Jeden z członków grupy, który miał rolę wabika, udawał 12-letnią dziewczynkę. W ten sposób nawiązał kontakt z Rafałem Ś. – informuje Wyborcza.

Rafał Ś. namawiał w rozmowie na spotkanie, które miało zakończyć się uprawianiem seksu. Było to również drugie zatrzymanie podejrzanego przez łowców. Poprzednie miało miejsce w ubiegłym roku. W sprawie z poprzedniego prokuratura złożyła do sądu akt oskarżenia.

W trakcie zatrzymania Rafał Ś. próbował staranować jednego z członków grupy  i najechał też na samochód innego z członków grupy. W trakcie transmisji na żywo wezwano policję.

Okazało się również, że mężczyzna miał 1,1 promila w wydychanym powietrzu.

Sprawa mężczyzny trafiła do prokuratury

Jak informuje Wyborcza Rafał Ś. może stanąć przed sądem za pedofilię, uwodzenie osoby nieletniej w sieci, składanie propozycji obcowania płciowego. Prokurator postawił mu zarzut nieudolnego popełnienia czynu z artykułu 200a Kodeksu karnego. Mówi on o składanie propozycji obcowania płciowego małoletniemu.

Sprawa może być także prowadzona w oparciu o 13.2 Kodeksu karnego, czyli tzw. nieudolne usiłowanie popełnienia czynu zabronionego. Paragraf ten mówi o tym, że "Usiłowanie zachodzi także wtedy, gdy sprawca nie uświadamia sobie, że dokonanie jest niemożliwe ze względu na brak przedmiotu nadającego się do popełnienia na nim czynu zabronionego lub ze względu na użycie środka nie nadającego się do popełnienia czynu zabronionego".

Został mu również przedstawiony zarzut z artykułu 178 a Kodeksu karnego, czyli prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

W chwili obecnej Rafał S. ma dozór policyjny.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej