Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jaki okap do kuchni z salonem?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Na zdjęciu: Okap przyścienny Kernau KCH 2191 W Na zdjęciu: Okap przyścienny Kernau KCH 2191 W

Kuchnia otwarta na pokój dzienny to układ, na który decyduje się coraz więcej z nas. Otwarte pomieszczenia zdają się być przestronniejsze i dają nam większe możliwości aranżacyjne. Niemniej jednak otwarta kuchnia ma swoje wady, a jedną z nich jest łatwość rozprzestrzeniania się kuchennych zapachów. Stąd też tak ważna jest w tym wypadku rola okapu. Jaki okap do kuchni z salonem będzie najlepszy?

Kuchnia połączona z salonem – który typ okapu się sprawdzi?

Od czego zależy rodzaj okapu, jaki powinniśmy wybrać do kuchni z salonem? Przede wszystkim od samego układu pomieszczeń, ich wielkości oraz sposobu ich aranżacji. Gdzie zatem sprawdzą się poszczególne rodzaje okapów?

  • Okap przyścienny – skośny okap kominowy lub w kształcie odwróconej litery T potrzebuje sporo miejsca. Możemy więc zastosować go w większych kuchniach. Tego typu okapy z reguły dysponują stosunkowo dużą mocą, nadają się zatem do pomieszczeń o dużej kubaturze.

 

Skośne okapy w kolorze czarnym mogą stanowić stylowy dodatek w kuchennej aranżacji, szczególnie jeżeli, tak jak w okapie przyściennym Kernau KCH 4960 B, zastosowano w nim szczelinowy system zasysania. W takich modelach filtry ukrywane są za dekoracyjnym panelem, dzięki czemu okap może działać naprawdę skutecznie, a przy tym świetnie się prezentować.

  • Okap podszafkowy lub teleskopowy – te modele dobrze sprawdzą się w małych pomieszczeniach, chociażby takich jak aneks kuchenny w bloku. Są kompaktowe i łatwe w montażu, a do tego dyskretne. Nie będą więc zbytnio wpływać na aranżację pomieszczeń.
Na zdjęciu: Okap teleskopowy Kernau KTH 10.261.1 B

Na zdjęciu: Okap teleskopowy Kernau KTH 10.261.1 B

Wszystkie okapy do zabudowy polskiej marki Kernau mogą pracować w trybie pochłaniacza lub wyciągu. Takie rozwiązanie pozwala nam korzystać z ich zalet, nawet jeżeli nie mamy możliwości podłączenia okapu do instalacji wentylacyjnej. Aktualną ofertę okapów Kernau można znaleźć w oficjalnym sklepie internetowym marki.

  • Okap wyspowy – jest niezastąpiony, kiedy płyta grzewcza w naszej kuchni zlokalizowana jest na wyspie oddzielającej kuchnię od salonu czy jadalni. Okapy wyspowe montowane są do sufitu i cechują się wysoką wydajnością, która jest niezbędna w sytuacji, gdy gotowanie ma się obywać na pograniczu kuchni i pokoju dziennego.
Na zdjęciu: Okap wyspowy Kernau KCH 0840 B Lamp Island

Na zdjęciu: Okap wyspowy Kernau KCH 0840 B Lamp Island

Cieszącymi się dużą popularnością modelami okapów nad wyspę są okapy w kształcie tuby, takie jak okap wyspowy Kernau KCH 0140 B ISLAND, który wyposażony został w specjalny tryb Turbo. To za jego sprawą urządzenie może pracować z wydajnością do 767 m3/h, skutecznie zapobiegając rozprzestrzenianiu się intensywnych zapachów poza obszar kuchni.

Okap do otwartej kuchni – jaki wybrać?

Jeżeli już wybraliśmy rodzaj okapu kuchennego, który najlepiej będzie pasował do naszego mieszkania, pozostaje nam wybór konkretnego modelu. Co wziąć pod uwagę, kupując okap do kuchni z salonem?

  • Wydajność okapu – nawet w niewielkich pomieszczeniach moc okapu powinna być na tyle wysoka, by móc kilkukrotnie wymienić całe powietrze w przeciągu godziny. Pamiętajmy, że w tym wypadku musimy brać pod uwagę nie tylko kubaturę samej kuchni, lecz także salonu.
  • Poziom głośności – to drugi, kluczowy parametr, kiedy wybieramy okap do otwartej kuchni. Taki okap – by nie zakłócać spokoju naszego i pozostałych domowników – powinien być cichy.
  • Design – okap w otwartej kuchni będzie widoczny również z pokoju dziennego, dlatego wybierając konkretne urządzenia, warto wziąć pod uwagę to, jak dany model będzie prezentować się na tle aranżacji całego wnętrza. Jeżeli zaś nie chcemy, by okap miał jakikolwiek wpływ na wystrój naszych pomieszczeń, możemy zdecydować się na model w pełni ukryty w zabudowie.

Wszystkie wyżej wymienione modele okapów są aktualnie dostępne do sprzedaży w sklepie internetowym Kernau.com. Zachęcamy do sprawdzania pełnego asortymentu.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej