Dwa mecze w rundzie wiosennej już za Lechem Czaplinek. Na kolejne trzeba poczekać

• Napisane przez  DSI za Łukasz Smoleński

Drużyna Lecha Czaplinek rozegrała już pierwsze mecze ligowe w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 IV ligi zachodniopomorskiej.

13 marca w 24. kolejce zmierzyli się na euroboisku w Koszalinie z zespołem Leśnika Manowo, z którym piłkarze z Czaplinka przegrali 1:2. Jedyną bramkę dla drużyny strzelił Paweł Kibitlewski w 62 minucie, zaś dla gospodarzy dwie bramki zdobył Mateusz Myśliński w 18 i 74 minucie spotkania.

• Skład w meczu z Leśnikiem Manowo: Rechtziegel - Czarnecki, Kibitlewski Paweł, Woźniak, Krzemień - Kowalczyk (46' Sobol), Kibitlewski Piotr, Gałosz, Resiak (75' Bakiewicz) - Wasyłyszyn, Tomczak (70' Szpakowski).

Trzy dni później 16 marca na euroboisku w Drawsku Pomorskim Lech Czaplinek rozegrał zaległy mecz 22. kolejki ligowej z Polonią Płoty. To spotkanie wygrał pewnie i wysoko 5:0, a bramki strzelili: Dawid Sobol w 23 minucie, Bartłomiej Woźniak w 46 minucie, Tomasz Tomczak w 60 i 70 minucie oraz Mateusz Krasoń w 81 minucie.

• Lech grał w zestawieniu: Rechtziegel (87' Drożdż) - Krzemień, Kibitlewski Paweł, Woźniak, Czarnecki - Sobol Dawid (62' Kowalczyk), Kibitlewski Piotr (75' Krasoń), Gałosz, Resiak (82' Sobol Krystian) - Wasyłyszyn, Tomczak (71' Stróżyk).

Ze względu na wprowadzone obostrzenia zamknięte Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej zawiesił od 20 marca do 9 kwietnia rozgrywki seniorskie IV ligi. Związek wyznaczył nowe terminy rozegrania zaległych meczy ligowych. Kolejka nr 25 została przełożona na 21 kwietnia br., kolejka nr 26 na 3 maja br., zaś kolejka nr 27 na 30 czerwca br.