Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Do tej wsi zawitała wiosna i świąteczny nastrój

  • Napisał 
Fot. Katarzyna Tokarska Fot. Katarzyna Tokarska

Nasze wsie chcą ładnie wyglądać. Mieszkańcy się starają aby upiększyć jak mogą. Podobnie jest w Cieminku. Cieminko to malutka wieś sołecka położona 8 km na północny wschód od Ostrowic w gminie Złocieniec. Na terenie sołectwa działają stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Według danych w 2011 w Cieminku żyło 66 mieszkańców.

Tym czasem na święta mieszkańcy postarali się udekorować wieś. Z materiałów dostępnych powszechnie w miejscowości zrobili świąteczne ozdoby. We wsi zjawiły się zające i kurczaczki. Naturalne ozdoby pięknie wyglądają i zdobią wieś.

Zające to wspólna inicjatywa części mieszkańców wioski. Inspiracją były zdjęcia z Internetu. Do ich wykonania wykorzystaliśmy to co było "pod ręką". Oczy to kawałki starej dętki i podkładki. Dzioby kurczaków są z filcu, reszta wykorzystanych materiałów jest całkowicie naturalna – opowiada Katarzyna Tokarska, Sołtys Wsi.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej