Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Nasi siłacze z rekordami i medalami podczas Mistrzostw Europy Federacji XPC

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

Pomimo pandemii około 300 zawodników z różnych państw starego kontynentu rywalizowało w Mistrzostwach Europy Federacji XPC w trójboju siłowym, w przysiadach w wyciskaniu sztangi leżąc oraz w martwym ciągu. Zawody odbywały się w dniach 17-21 marca w Siedlcach.

Zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo wrócili z tych Mistrzostw z ogromnymi sukcesami, zdobyli siedem rekordów Europy, pięć tytułów mistrza Europy, jeden tytuł vice mistrza Europy i jeden brąz.

19 marca od godzin porannych aż do godzin wieczornych na pomoście swoje boje w Trójboju Siłowym toczyli reprezentanci Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian ( Mariusz Rufkiewicz i Karol Frąckowiak ). Po wielogodzinnej, zaciętej i bardzo wyczerpującej rywalizacji reprezentanci Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo uzyskali bardzo dobre wyniki

Trójbój Siłowy:

• w kategorii Open do 125 kg Karol Frąckowiak wywalczył tytuł Vice Mistrza Europy Federacji XPC z wynikami: przysiad ze sztangą - 310 kg, ( REKORD życiowy) wyciskanie sztangi leżąc - 170 kg, martwy ciąg - 292,5 kg total w trójboju 772,5 kg
  • w kategorii masters 50-59 lat do 100 kg Mariusz Rufkiewicz wywalczył tytuł Mistrza Europy Federacji XPC z wynikami: przysiad ze sztangą - 225 kg, (rekord Europy) wyciskanie sztangi leżąc - 150 kg, (rekord Europy) martwy ciąg - 250 kg. (rekord Europy) total w trójboju 625 kg (rekord Europy) dodatkowo wynik ten dał Mariuszowi drugie miejsce wśród wszystkich mastersów powyżej 40 roku życia

Konkurencja przysiady ze sztangą (single)

• w kategorii Open do 125 kg Karol Frąckowiak wywalczył tytuł Mistrza Europy Federacji XPC z wynikiem 310 kg , dodatkowo wynik ten dał Karolowi pierwsze miejsce z wszystkich startujących w przysiadach
  • w kategorii masters 50-59 lat do 100 kg Mariusz Rufkiewicz wywalczył tytuł Mistrza Europy Federacji XPC z wynikam 225 kg (rekord Europy)

Konkurencja wyciskanie sztangi leżąc (single)

• w kategorii masters 50-59 lat do 100 kg Mariusz Rufkiewicz wywalczył tytuł Mistrza Europy Federacji XPC z wynikam 150 kg (rekord Europy) oraz III miejsce wśród mastersów 50-59 lat

Konkurencja Martwy Ciąg (single)

• w kategorii Open do 125 kg Karol Frąckowia wywalczył III miejsce z wynikiem 292,5 kg

W trakcie trwania Mistrzostw Europy reprezentanci S.S.S.Rufian (Mateusz Rufkiewicz, Karol Frackowiak i Mariusz Rufkiewicz) po raz pierwszy na zawodach takiej rangi byli w składzie sędziowskim

Udział zawodników S.S.S. Rufian Jankowo w tych Mistrzostwach był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie zadania publicznego pn. tworzenie warunków, w tym rozwoju sportu w Gminie Drawsko Pomorskie w roku 2021 oraz pomocy sponsorów Edward Załuski Planet Muscle i Miłosz Radziuk Skup Aut Radzi-Mił