Polityka Prywatności
ROZUMIEM

To były trudne mistrzostwa Polski juniorek młodszych w siatkówce

• Napisane przez  Łukasz Smoleński

W dniach od 18 do 21 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się turniej ćwierćfinałowy grupy 6 mistrzostw Polski juniorek młodszych w siatkówce.

W zawodach pod wodzą trenerów Krzysztofa Rosiaka oraz Szymona Dawidowicza wystąpiła drużyna KPS Czaplinek w składzie: Daria Michaliszyn, Zuzanna Zalewska, Patrycja Kuzio, Lidia Michaliszyn, Oliwia Swędzikiewicz, Justyna Babiak, Maja Waszajło, Roksana Waszajło, Aleksandra Kaczir, Nikola Uszakiewicz, Julia Krasoń.

W swojej zawodniczki z Czaplinka rywalizowały z Energą MKS SMS Kalisz oraz MUKS PASEK Będzin, zaś w drugiej podgrupie grały między sobą KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski, MKS AVIA Świdnik oraz UMKS MIKRO Ełk.

W czwartek 18 marca dziewczęta zagrały pierwszy mecz w turnieju z Energą Kalisz. Spotkanie od początku do końca zostało całkowicie zdominowane przez doświadczony zespół rywalek, który nie pozwolił na zbyt wiele drużynie z Czaplinka. Świadczą o tym wyniki poszczególnych setów. Mecz przegrały wyraźnie 0:3 (8:25, 11:25, 6:25).

W piątek 19 marca odbył się drugi mecz turniejowy z MUKS Będzin. Początek pierwszego seta był dosyć wyrównany. Drużyna będzińska prowadzi jedynie 8:6, jednakże wtedy rywal poprawił swoją grę, zaczął dominować na boisku stopniowo zwiększył swoją przewagę wygrywając pewnie tą partię 25:12. Drugi set początkowo wygląda jak pierwszy, drużyna rywalek utrzymuje 3-4 punktową przewagę nad zespołem zawodniczek z Czaplinka i prowadzi 17:13. Od tego stanu zespół z Będzina zdobywa 8 punktów, KPS Czaplinek jedynie 2 punkty i przegrywa tą partię 15:25. Trzeci set jest najbardziej wyrównany, ale niestety w nim rywalki znów okazały się lepsze wygrywając go 25:20 i cały mecz 3:0.

W sobotę 20 marca Czaplinek rozegrał mecz o 5. miejsce w turnieju z drużyną UMKS MIKRO Ełk. Początek pierwszej partii jest bardzo dobry i dziewczęta prowadzą 10:8. Jednakże od tego wyniku rywalki poprawiają swoją grę, wychodzą na prowadzenie, zwiększają przewagę punktową i wygrywają pewnie tego seta 25:17. Druga partia jest początkowo dosyć wyrównana, a zespół z Ełku prowadzi jedynie 11:9. Niestety od tego stanu powtarza się historia z poprzednich setów: rywalki grają coraz lepiej, a reprezentacja Czaplinka nie potrafi się temu przeciwstawić i przegrywa tą partię wyraźnie 13:25. Początek trzeciej partii to znowu dobra gra ze strony zawodniczek z Pojezierza Drawskiego, dzięki której drużyna prowadzi 7:4. Jednakże drużyna przeciwna nie odpuszcza i doprowadza do remisu 10:10. Od tego stanu zespół z Ełku zdobywa 15 punktów, a Czaplinek 3 punkty, partia kończy się wynikiem 13:25, a cały mecz 0:3.

W turnieju KPS Czaplinek zajmuje ostatecznie 6. miejsce. Pomimo trzech odniesionych porażek z bardziej doświadczonymi zespołami należą się wielkie gratulacje i słowa uznania dla całego zespołu za dostarczone emocje, walkę do końca, pokazany charakter, zaangażowanie, ambicję we wszystkich meczach tego sezonu oraz wykonaną ciężką pracę na treningach. Doświadczenie zdobyte na tych zawodach na pewno zaprocentuje w przyszłości  Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, dzięki którym możliwy był wyjazd naszego zespołu na ten turniej, a do ich grona należą: Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz, Zakład fryzjerski Anna i Stanisław Oleszkiewicz, Stalex Czaplinek Radosław i Wojciech Dawidowicz, ALWA-BIS Czaplinek Paweł i Marcin Swędzikiewicz. Dziękujemy również firmie Usługi Transportowe „Leszek-Trans” Leszek Struszka z Drawska Pomorskiego za bezpieczny i bezproblemowy transport na zawody – podsumowali zawody szkoleniowcy z KPS Czaplinek