Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zarabiasz miesięcznie mniej niż 5568,82 PLN ? Jeśli tak to poniżej średniej

  • Napisane przez  Źródło danych GUS
Photo by Andrea Piacquadio from Pexels Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Główny Urząd Statystyczny udostępnił informacje za luty 2021 w zakresie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. W lutym jest to brutto w zł 5568,82 zł.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną i jej wpływem na rynek pracy, od marca do maja 2020 r. odnotowywano spadek przeciętnego zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw miesiąc do miesiąca, natomiast w kolejnych miesiącach 2020 r. zaczęto obserwować jego wzrost. Tak wyraźne zmiany przeciętnego zatrudnienia w trakcie roku nie występowały w ubiegłych latach – informuje GUS

W lutym 2021 r. widoczny był niewielki wzrost przeciętnego zatrudnienia o ok. 19,5 tys. etatów, podczas gdy w styczniu br. odnotowano jego spadek.

W skali roku (luty 2021 r. do lutego 2020 r.) przeciętne miesięczne wynagrodzenie wzrosło o 4,5%, a tempo wzrostu było słabsze niż obserwowane w poprzednich miesiącach.

Spadek o 1,3% odnotowano w sekcji „Zakwaterowanie i gastronomia” oraz w sekcji „Działalność związana z kulturą, rozrywką i rekreacją”.

W lutym 2021 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było niższe o 1,7%, natomiast przeciętne miesięczne wynagrodzenie było wyższe o 4,5% i wyniosło 5568,82 zł (brutto).

Dane odnoszące się do sektora przedsiębiorstw dotyczą podmiotów, w których prowadzona jest działalność gospodarcza zaklasyfikowana do wybranych rodzajów działalności PKD 2007, a liczba pracujących przekracza 9 osób.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej