Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wzruszająca akcja w wiejskiej szkole. Dzieci pomagają chorej koleżance z drugiej szkoły

  • Napisane przez  DSI
Fot. SP Pomierzyn Fot. SP Pomierzyn

Szkoła Podstawowa w Pomierzynie to niewielka wiejska szkoła. Za to wielkie serca mają dzieci uczące się w tej szkole. Kiedy dotarła do nich wiadomość, że 12-letnia Aurelia (pisaliśmy tutaj), uczennica nieodległej kaliskiej Kornelówki jest poważnie chora i potrzebuje wsparcia finansowego, bardzo szybko została podjęta propozycja zorganizowania jakiegoś przedsięwzięcia, które pozwoliłoby  zgromadzić  fundusze na pomoc Aurelii.

Cała społeczność szkolna zaangażowała się aby pozyskać środki na leczenie chorej dziewczynki.

Wszyscy w szkole zastanawiali się co można zrobić aby pomóc chorej dziewczynce. To trudne wyzwanie, kiedy szkoła funkcjonuje w ograniczeniach. Wpadli na pomysł, aby zrobić loterię fantową i sprzedawać słodkości. W tym pomyśle dzieci nie były same. Najmłodszych wspierali rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele.

Wzruszająca akcja w wiejskiej szkole aby pomóc chorej koleżance z drugiej szkoły

Pomimo ograniczonego funkcjonowania szkoły, ale przy wsparciu całej jej społeczności, udało się zorganizować loterię fantową i sprzedaż słodkości, które oczywiście ufundowali rodzice. Rodzice zadbali też, by najmłodsi uczniowie, którzy mogą uczęszczać do szkoły, mieli przy sobie pieniądze na loterię fantową. Ku naszej ogromnej radości, do szkoły tego dnia przyszli również mieszkańcy Pomierzyna, by dorzucić swoją cegiełkę do zbiórki – informuje Monika Kawecka, Dyrektor Szkoły.

Wzruszająca akcja w wiejskiej szkole aby pomóc chorej koleżance z drugiej szkoły

Na szkolną loterię otrzymali wiele fantów. Aktywnie brali udział najmłodsi, harcerze, rodzice, darczyńcy i mieszkańcy niewielkiej miejscowości.  Dzięki tym działaniom na leczenie Aureli szkoła zebrała aż 3670 złotych. Środki trafią na konto fundacji, której Aurelia jest podopieczną.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej