Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Pierwsza w historii uchwała społeczna w Drawsku Pomorskim przegłosowana przez Radę Miejską. Video

  • Napisane przez  DSI
Pierwsza w historii uchwała społeczna w Drawsku Pomorskim przegłosowana przez Radę Miejską. Video

Dziś odbyła się 40 sesja Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim. Podczas tej sesji był moment historyczny, bowiem po raz pierwszy w historii głosowano nad przyjęciem obywatelskiego projektu uchwały.

W Drawsku Pomorskim powstał komitet inicjatywy uchwałodawczej, którego zadaniem było by wprowadzenie pod obrady Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim uchwały w sprawie zwolnienia z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży za rok 2021. Uchwała dotyczy przedsiębiorców prowadzących punkty sprzedaży na terenie gminy Drawsko Pomorskie. Inicjatorzy chcieli również, aby miasto dokonało częściowego zwrotu pobranej opłaty jednorazowej.

W tym trudnym, pandemicznym czasie zjednoczyliśmy się solidarnie, aby pomóc naszym lokalnym restauratorkom i restauratorom, a także podmiotom prowadzącym tzw. ogródki piwne. Wszystkie te miejsca są dziś zamknięte, a sytuacja ta trwa łącznie 7 miesięcy w ostatnim roku. Dodatkowo, nie mamy pewności, kiedy się skończy... Pomimo to podmioty te ponosiły koszty zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Sprzedaży, której od dawna nie mogą prowadzić – mówiła po sesji Agnieszka Mastalerz-Madej reprezentująca komitet inicjatywy uchwałodawczej

Na sesji Radni przychylili się do projektu uchwały i zagłosowali jednogłośnie nad jej przyjęciem. Samą inicjatywę poprał także Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński.

Pierwsza w historii uchwała społeczna w Drawsku Pomorskim przegłosowana przez Radę Miejską
Agnieszka Mastalerz-Madej mówi o projekcie uchwały przez Radą Miejską
 

W trakcie przygotowań do złożenia projekty do drawskiego urzędu zorganizowano akcję zbierania podpisów. W trakcie akcji udało się zebrać 366 podpisów mieszkańców gminy Drawsko Pomorskie. Komitet inicjatywy uchwałodawczej stworzyło 18 osób, głównie restauratorów. Do akcji zbierania podpisów przyłączyli się przedsiębiorcy (z Drawska Pomorskiego, Zarańska, Dołgiego, Rydzewa, Gudowa) oraz mieszkańcy.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej