Ostrzeżenie lekarza weterynarii. W Złocieńcu coraz więcej psów z objawami parwowirozy.

  • Napisane przez  DSI
Obraz Karen Warfel z Pixabay Obraz Karen Warfel z Pixabay

Na naszą skrzynkę przyszedł komunikat od lekarza weterynarii ze Złocieńca Marka Sarzewskiego w imieniu lecznicy zwierząt  Vet Centrum w Złocieńcu. Jak wynika z komunikatu lekarze obserwują coraz więcej psów z objawami parwowirozy.

Zakażone psy mają biegunkę i wymioty. Najczęściej są to zwierzęta z miasta Złocieniec oraz z Osieka Drawskiego.

W ostatnich dniach przychodzi do naszej lecznicy oraz więcej psów z objawami parwowirozy - wymioty, biegunka. Chore psy pochodzą z miasta Złocieniec i wsi Osiek Drawski – poinformował Marek Starzewski.

Lekarz nie wyklucza kolejnych ognisk choroby

Nie wykluczamy kolejnych ognisk choroby. Psy zaszczepione przeciw parwowirozie przechodzą chorobę zdecydowanie łagodniej. Zalecamy by zgłaszać się z chorymi psami do lecznic weterynaryjnych, również w początkowej fazie choroby, ponieważ łatwiej uratować zdrowie i życie ukochanego czworonoga – podpowiada lekarz weterynarii ze Złocieńca.

Lekarz Marek Starzewski podesłał nam również wyniki szybkiego testu diagnostycznego z dodatnim wynikiem, które potwierdzają chorobę.

Ostrzeżenie lekarza weterynarii. W Złocieńcu Coraz więcej psów z objawami parwowirozy.

Parwowiroza psów – zakaźna, zaraźliwa choroba atakująca głównie psy młode, do szóstego miesiąca życia. Niekiedy może również dotyczyć psów dorosłych, w szczególności niezaszczepionych i jest wywoływana przez parwowirusa psiego. Parwowirusy atakują wiele gatunków zwierząt (m.in. drób wodny, lisy, świnie, koty). Obecnie dominuje postać jelitowa. Choroba może mieć różny przebieg w zależności od szczepu wirusa, kondycji zwierzęcia i od jego wieku. Wdrożona terapia w większości przypadków skutkuje wyleczeniem, choć śmiertelność przy tej chorobie jest i tak stosunkowo duża, nawet mimo podjęcia czynności lekarskich.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej