Poradzili sobie z dzikami lepiej niż profesjonalni łowcy. Bez jednego wystrzału rozwiązali problem mieszkańców

  • Napisane przez  DSI
Odławiane dziki wchodzą do klatki, Film Radosław Dominowski  Odławiane dziki wchodzą do klatki, Film Radosław Dominowski

Bez żadnego przygotowania , doświadczania oraz profesjonalnego sprzętu członkowie Koła Łowieckiego Żbik-Budowo poradzili sobie z dzikami, które licznie odwiedzały osiedle w Budowie.

Mieszkańcy złocienieckiego osiedla Budowo przez długi czas traktowali dziki jak atrakcję turystyczną. Pozostawione resztki przy śmietnikach stanowiły znów atrakcję dla dzików, które licznie i codziennie przechadzały się po osiedlu. Z czasem zaczęło to być niebezpieczne szczególne kiedy pojawią się małe dziki, a na drodze może stanąć dziecko.

Mieszkańcy poprosili o pomoc myśliwych z Koła Łowieckiego Żbik – Budowo. Ci postanowił spróbować pomóc rozwiązać problem i zagrożenie jakie od pewnego czasu stwarzały dziki które z wojskowego osiedla zrobiły sobie drugi dom. 

Mając na uwadze ostatnie wydarzenia z Jaworzna, chcieliśmy sprawdzić i pokazać iż istnieją inne sposoby załatwiania kwestii dzików które przestają bać się ludzi. Nie było łatwo, ale nikt nie mówił że będzie. Tak naprawdę posiadając kawałek klatki pozbawionej podłogi nikt nawet nie pomyślał że może nam się to udać – relacjonuje Radosław Dominowski

Myśliwym się udało. Ostatniej nocy odłowili 11 dzików, które  bezpiecznie trafiły do lasu, pod paśnik oddalony o 15 kilometrów od złocienieckiego osiedla.

Ich akcję można zobaczyć na filmie Radosława Dominowskiego

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej