Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Strażacy ćwiczyli ratownictwo lodowe. Jednym ze scenariuszy była tragiczna sytuacja ze Ściennego

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Podejmowanie człowieka, który wpadł do wody z lodu oraz załamanie się lodu pod dużymi zwierzętami – to dwa najważniejsze scenariusze, które ćwiczyli strażacy z gminnych OSP i WSP w gminie Drawsko Pomorskie w niedzielę 14 lutego.

Zabezpieczają się, aby być przygotowanymi na podobne sytuacje, do tych jaka miała miejsce w miejscowości Ścienne w gminie Ińsko. Wtedy to kilkadziesiąt jeleni wpadło do wody, po tym jak załamał się pod nimi lód. Wielu nie udało się uratować.

Ćwiczenia na jeziorze Zarańsko

W niedzielę, 14 lutego na plaży w miejscowości Zarańsko zarządzone zostały ćwiczenia dla gminnych OSP. W akcji brała również WSP. Na lodzie stworzono przerębel oddalony o kilkanaście metrów od brzegu, z którego podejmowano topiących się. W drugim scenariuszu do ciężkiego zwierzęcia konieczne było wykonanie w lodzie toru ewakuacyjnego.

Strażacy ćwiczyli na sucho na brzegu jak bezpośrednio w wodzie. Zostały rozstawione specjalne ogrzewany namiot, w którym strażacy mogli się przebrać i ogrzać.

Ćwiczeniom przyglądał się Burmistrz Drawska Pomorskiego, Krzysztof Czerwiński. W rozmowie z nami podkreślił jak ważne są takie ćwiczenia, w szczególności z uwagi na to, że pojezierze drawskie obfituje w setki jezior i rzek.

Na koniec strażacy omówili efekty ćwiczenia podczas ciepłego posiłku grzejąc się przy ognisku.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej