Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Siatkarki walczyły ponownie w Czaplinku. Był turniej finałowy o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego juniorek i mecze ligowe młodziczek

• Napisane przez  DSI za Łukasz Smoleński i Krzysztof Rosiak, KPS Czaplinek
Siatkarki walczyły ponownie w Czaplinku. Był turniej finałowy o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego  juniorek i mecze ligowe młodziczek

W hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku w sobotę 6 lutego został rozegrany pierwszy turniej finałowy o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego juniorek w siatkówce. W niedzielę rozegrany został natomiast turniej ligowy młodziczek

W turnieju o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego juniorek wzieło udział 5 drużyn: KPS Czaplinek, który był gospodarzem turnieju, MKS Koszalin, GTS PLAS LOMS Gryfice, UKS POMORZANIE POGODNO BUKOWE Szczecin oraz PSPS SMS Police.

Siatkarki walczyły ponownie w Czaplinku

Rozgrywki relacjonują Łukasz Smoleński i Krzysztof Rosiak z KPS Czaplinek: W pierwszym spotkaniu KPS Czaplinek zmierzył się z GTS PLAS LOMS Gryfice. Pierwszy set toczy się pod znakiem wyrównanej walki z obu stron, którą kończymy zwycięstwem 25:23. Kolejna partia rozpoczyna się od prowadzenia 5:0 dla zespołu z Gryfic, który stopniowo zwiększa swoją przewagę i wygrywa tego seta wysoko 25:12. W trzeciej partii gra znowu się wyrównuje, w końcówce drużyna z Gryfic osiąga 3-punktową przewagę, którą odrabiamy i mamy piłkę setową w górze. Niestety nie wykorzystujemy tej akcji i po emocjonującej końcówce przegrywamy tego seta 24:26. Czwarta partia wygląda początkowo jak trzecia, toczy się zacięta walka z obu stron. W połowie seta drużyna z Gryfic obejmuje prowadzenie 13:10, zaczyna dominować na boisku, powiększa swoją przewagę i wygrywa tą partię 25:17 i całe spotkanie 3:1.

KPS Czaplinek - GTS PLAS LOMS Gryfice 1:3 (25:23, 12:25, 24:26, 17:25).

W drugim spotkaniu KPS Czaplinek mierzył się z zespołem UKS POMORZANIE POGODNO BUKOWE Szczecin. W pierwszym secie prezentujemy dobrą grę prowadząc 11:7. Rywal nie potrafi się nam przeciwstawić, powiększamy swoją przewagę i wygrywamy tą partię wysoko 25:14. Drugi set toczy się pod znakiem wyrównanej walki z obu stron, w końcówce obejmujemy prowadzenie 21:19, nie oddajemy go do końca partii i wygrywamy ją 25:21. W trzecim secie od samego początku bardzo dobrą grę prezentuje zespół ze Szczecina, który dominuje bezapelacyjnie na boisku. Nie potrafimy się temu przeciwstawić i przegrywamy tą partię wyraźnie 10:25. Nie załamujemy się tym faktem, w kolejnym secie podejmujemy rękawicę i toczymy zaciętą walkę z rywalem, w końcówce wychodzimy na prowadzenie 19:17. Niestety wtedy inicjatywę przejmuje drużyna szczecińska, która zaczyna dominować, zdobywa kilka punktów z rzędu i wygrywa tą partię 25:20. Piąty set to wyraźna dominacja zespołu ze Szczecina, który wygrywa wysoko 15:5 i całe spotkanie 3:2.

KPS Czaplinek - UKS POMORZANIE POGODNO BUKOWE Szczecin 2:3 (25:14, 25:21, 10:25, 20:25, 5:15)

Wyniki pozostałych spotkań turnieju finałowego:

• PSPS SMS Police - UKS POMORZANIE POGODNO BUKOWE Szczecin 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)
  • MKS Koszalin - PSPS SMS Police 0:3 (9:25, 18:25, 7:25)
  • MKS Koszalin - GTS PLAS LOMS Gryfice 3:1 (25:19, 25:5, 21:25, 25:20)

Dziękujemy dziewczynom za podjętą walkę, pokazany charakter, ambicję w sobotnim turnieju. Niestety w tym dniu rywalki okazały się od nas lepsze. Miejmy nadzieję, że doświadczenie zdobyte w tych spotkaniach zaprocentuje w przyszłości. Drugi turniej finałowy o mistrzostwo województwa rozegramy 20 lutego w Gryficach- relacjonują trenerzy

Transmisja z obydwu spotkań w Czaplinku

W niedzielne przedpołudnie 7 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku rozegrano kolejny turniej ligowy młodziczek, w którym wzięły udział 3 drużyny: KPS Czaplinek, STOCZNIA Darłowo oraz LIBERO Banie.

W pierwszym meczu zagraliśmy z drużyną Stoczni Darłowo. Pierwszy set toczył się pod dyktando naszego zespołu i zwyciężyliśmy w nim 25:13. Drugi set układa się podobnie jak pierwszy, prowadzimy wysoko i nagle z niewyjaśnionych przyczyn tracimy przewagę. W naszą grę wkrada się chaos, niedokładność i przegrywamy seta 24:26. W tie-breaku wracamy już do swojej gry z pierwszego seta i zwyciężamy pewnie do 15:3.

KPS Czaplinek – STOCZNIA Darłowo 2:1 (25:13, 24:26, 15:3).

W drugim meczu zmierzyliśmy się z drużyną Libero Banie. Pierwszy set, to bardzo dobra gra naszego zespołu, a w szczególności Julii Krasoń i Zuzanny Zalewskiej, co skutkuje wygraną 25:22. W drugim secie kontynuujemy dobrą postawę z pierwszej partii, lecz w końcówce podajemy rękę przeciwnikowi i przegrywamy 24:26. W tie-breaku nakręcony zespół z Bań zwycięża 15:3.

KPS Czaplinek – LIBERO Banie 1:2 (25:22, 24:26, 3:15).

W trzecim spotkaniu turnieju Stocznia Darłowo przegrała z Libero Banie 0:2 (10:25, 11:25).

Dziękujemy dziewczynom za postawę w obu meczach, pokazane zaangażowanie, walkę do końca oraz dobra grę. - relacjonują trenerzy

Na szczególne wyróżnienie zasługuje gra Julii Krasoń, która zagrała najlepszy turniej w tym sezonie, a swoim zaangażowaniem, charakterem, sercem do gry i walką o każdą piłkę mogłaby obdzielić nie jeden zespół.