Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

„Sąsiad”- reportaż na wagę finału

  • Napisane przez  ZSP
„Sąsiad”- reportaż na wagę finału

1 lutego jurorzy jubileuszowego Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej we Wrocławiu ogłosili wyniki.  I już wiadomo, że tekst Ady Cybulskiej - redaktor naczelnej „Kontrastu” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, znalazł się wśród pięciu nagrodzonych reportaży.

Tym razem  na konkurs wpłynęło 91 prac: z Polski, USA i Czech. Jury w składzie: Jędrzej Morawiecki, Aneta Augustyn, Joanna Kuciel-Frydryszak, Magdalena Skawińska, Robert Chmielewski i Arkadiusz Lewicki wybrało najlepsze teksty . Nagrody otrzymają licealiści z Warszawy, Ząbkowic Ślaskich, Jarosławia i  z Kalisza Pomorskiego. O tym, jaka to będzie nagroda, przekonają się dopiero 11 marca podczas gali finałowej w wersji online.

- Bardzo się cieszę. Ciężka praca nad reportażem, emocje, stres, wszystko się opłaciło  – komentowała Ada Cybulska po ogłoszeniu wyników.

Opiekunem koła dziennikarskiego od wielu lat jest polonistka, absolwentka studiów dziennikarskich na UW- Aleksandra Radecka.

-  Ada jest piątą naszą  finalistką w tym Turnieju, widać, że ta liczba jest dla nas szczęśliwa.  Cieszę się podwójnie, bo historia, którą opisała, tylko z pozoru jest zwyczajna, naprawdę jest nadzwyczajna, przejmująca – relacjonowała Aleksandra Radecka.

Warto dodać, że XX Ogólnopolski Turniej Reportażu im. Wandy Dybalskiej ma status konkursu kuratoryjnego.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej