Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kaliscy maturzyści studiują w Anglii

  • Napisane przez  Magdalena Łojek, Joanna Boniecka
Fot. Google Map Fot. Google Map

Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim: Uczniowie klasy trzeciej dwujęzycznej, Jakub Lipiński (kierunek:Acting :film, TV and stage), Maja Popławska (kierunek: Events Festival’s and venue management), Nikolas Richter (kierunek: Business Management ) i Julia Sadowska (kierunek: Business Management ), rozpoczęli naukę na Buckinghamshire New Uniwersity w Wielkiej Brytanii.

Jak to jest możliwe? System edukacji wyższej w UK oferuje rok zerowy – alternatywne rozwiązanie dla osób, które nie spełniają standardowych wymagań rekrutacyjnych czyli np.: nie podchodzili do matury. Foundation year /rok zerowy – to wysokiej jakości jednoroczny kurs akademicki oferowany przez brytyjskie uczelnie wyższe i ich partnerskie placówki edukacyjne. Pozwala na uzupełnienie niezbędnych kwalifikacji, aby później móc kontynuować studia licencjackie w normalnym trybie.

Tym sposobem marzenie o studiowaniu w Anglii zostało spełnione mimo wielu perypetii. Po dokonaniu formalności uczniowie musieli  uzyskać status przesiedleńczy przed koniem roku 2020. Wyjazd był testem samodzielności i dojrzałości, gdyż loty powrotne zostały wstrzymane. Mimo trudnego początku, uczniowie się nie zniechęcili, tylko zmotywowali do nauki. Teraz zostaje tylko łączenie nauki zdalnej w kaliskim liceum i Uniwersytetem  Buckinghamshire. Lecz dla Naszych kreatywnych, młodych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej