Region: Policyjny pościg za Mazdą

  • Napisane przez  Policja
Fot. DSI Fot. DSI

Kierujący Mazdą nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nadawane przez policyjny radiowóz. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Jak się okazało uciekał, bo posiadał sądowy zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może grozić mężczyźnie do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wracający z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku borneński patrol policji zauważył w miejscowości Jeleń pojazd marki Mazda, za kierownicą którego rozpoznali znanego im osobiście 35-latka. Według posiadanej wiedzy przez policjantów mężczyzna miał sądowy zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami mechanicznymi, chcąc to zweryfikować policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne. Kierujący zignorował je i przyśpieszył rozpoczynając ucieczkę drogą K-20 w kierunku Szczecinka. Na drodze prowadzącej do miejscowości Grabno kierujący mazdą gwałtownie zahamował a jego pojazd zatrzymał się na drzewie. Od tego momentu 35-latek opuścił swój pojazd i uciekł ukrywając się w lesie.

Na miejscu zdarzenia pojawił się przewodnik psa służbowego i policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej. Pojawiła się również właścicielka pojazdu, która została poinformowana przez kierującego o miejscu w którym porzucił samochód. Trwające na miejscu czynności procesowe przedłużyły się a kobieta mało dokładnie poinformowała mężczyznę o zakończonych przez policję działaniach na miejscu. W konsekwencji 35-latek wracając na miejsce zdarzenia natknął się na patrol policji, który zatrzymał mężczyznę i doprowadził do szczecineckiej komendy.

Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenia, których dopuścił się podczas ucieczki mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Każdy kierujący musi zdawać sobie sprawę z tego, że jego obowiązkiem jest zatrzymanie pojazdu, kiedy osoba uprawniona do kontroli ruchu drogowego, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych wydaje polecenie zatrzymania pojazdu. Zignorowanie ich i kontynuowanie dalszej jazdy wiąże się z odpowiedzialnością karną za przestępstwo. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej