Sztab WOŚP w Kaliszu Pomorskim: już prawie gotowy

  • Napisane przez  Szef Sztabu Dorota Ławniczak
Sztab WOŚP w Kaliszu Pomorskim: już prawie gotowy

Zgodnie z wieloletnią tradycją także i w tym roku, mimo wielu obostrzeń, w związku z pandemią COVID -19 gmina Kalisz Pomorski  włącza się  aktywnie w ogólnopolską  akcję zbiórki pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „Gramy z głową”. Za pieniądze, które zbierze fundacja Jerzego Owsiaka zostaną kupione zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

Choć do 29 Finału zostało jeszcze trochę czasu, to my już zaczęliśmy przygotowania. Jeszcze niedawno ruszyliśmy z rejestracją wolontariuszy,  a już  składamy i banderolujemy puszki oraz przygotowujemy program. W tym roku w naszym sztabie będzie pracować 70  wolontariuszy. Będą oni   kwestować w sposób tradycyjny, na ulicach naszej gminy.

Przygotowania do wielkiego finału odbywają się we współpracy z Urzędem Miejskim w Kaliszu Pomorskim oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kaliszu Pomorskim. Chęć pomocy w zbiórce pieniędzy  deklarują również miejskie firmy oraz sklepy. Pamiętajmy, że zbiórka na WOŚP to doskonała okazja by pomóc najbardziej potrzebującym.

Niech Orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej!

 

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej