Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami - w Kaliszu odbył się egzamin

  • Napisane przez  ZS
Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami - w Kaliszu odbył się egzamin

12 i 19 stycznia siedemnaścioro uczniów klasy czwartej Technikum Informatycznego w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim przystąpiło do egzaminu zawodowego z kwalifikacji EE.09 – programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych.

Egzamin składał się z części pisemnej, która odbyła się we wtorek 12 stycznia oraz części praktycznej z wykorzystaniem komputera, która odbyła się 19 stycznia. Uczniowie zdawali część praktyczną w grupach 5-6 osobowych. Każda ze zmian miała inne zadania do wykonania. Uczniowie przygotowali m. in. strony internetowe – liczącą współczynnik BMI czy stronę lotniska z planem odlotów i bazą danych z ich rozkładem. Nad prawidłowością egzaminu, z zachowaniem procedur bezpieczeństwa czuwał zespół nadzorujący w składzie: przewodnicząca Katarzyna Fajger oraz członkowie ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorski Aleksandra Budzyńska i Marlena Maras.

Dzięki nauczycielom, Marcie Woźniak oraz Adama Stąporka i Szymona Minkiewicza, którzy przygotowali komputery z systemem i oprogramowaniem niezbędnym do wykonania zadań egzaminacyjnych stanowiska spełniały normy BHP i były wyposażone w urządzenia peryferyjne, co pozwoliło szkole na uzyskanie statusu ośrodka egzaminacyjnego OKE w kwalifikacji EE.09.

Większość zajęć praktycznych przygotowujących do egzaminu nauczyciele prowadzili zdalnie. Uczniowie skorzystali także z dodatkowych konsultacji on-line prowadzonych przez dr inż. Łukasza Nozdrzykowskiego z Akademii Morskiej w Szczecinie, któremu bardzo dziękujemy za poświęcony czas i cenne wskazówki. Informatycy w ramach projektu z Kontraktu Samorządowego realizowanego przez powiat drawski uczestniczyli w zajęciach na uczelniach wyższych, Akademii Morskiej w Szczecinie i PWSZ w Wałczu, które zwiększyły ich kompetencje zawodowe. Wychowawczyni kl. 4 TI, zastępca dyrektora Katarzyna Witek motywowała swoich wychowanków przed każdym egzaminem i jest pełna nadziei, że uczniowie zdadzą egzaminy celująco. A teraz przed nimi jeszcze tylko matura…

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej