Piąty mecz sezonu i piąta wygrana - tym razem Sokół Suliszewo pokonał 6:1 drużynę Błękitnych Pomierzyn

• Napisane przez  Marcin Karow
Sokół Suliszewo -Błękitni Pomierzyn. Fot. Sokół Sokół Suliszewo -Błękitni Pomierzyn. Fot. Sokół

Sokół Suliszewo wystąpił w składzie:

• Łukasz Kot – Mateusz Dolak, Piotr Pawlak, Łukasz Hofman, Maciej Jakubowski - Krystian Styburski (60' Marcin Andrukianiec), Dawid Dudzik (55' Damian Zbożnik), Marcin Jakubowski, Przemysław Szmagaj (45' Jakub Zadrożny), Mateusz Zwindowski - Mateusz Terefeńko.

Od początku spotkania z łatwością można było dostrzec jak będzie ono wyglądało - nieustanne ataki Sokoła i od czasu do czasu próby kontrataku Błękitnych. Przewaga gospodarzy była zdecydowana, a wynik otworzył w 11. minucie Marcin Jakubowski wykonując rzut karny. Kolejna bramka padła po czterech minutach, kiedy to bramkarza gości pokonał Przemysław Szmagaj wykorzystując daleki wrzut z autu Marcina Jakubowskiego. W międzyczasie żółta kartką ukarany został Mateusz Terefeńko. Sokół atakował raz za razem, a goście zepchnięci zostali do defensywy. W 23. minucie prowadzenie podwyższył Dawid Dudzik. Przed przerwą czwartą bramkę dla Sokoła zdobył Mateusz Zwindowski i takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona niedzielnego meczu - 4:0. Po zmianie stron w miejsce schodzącego Przemysława Szmagaja wszedł Jakub Zadrożny. Druga połowa w wykonaniu Sokoła Suliszewo to zdecydowanie najsłabsza połowa w tym sezonie. Dorównaliśmy poziomem do poziomu (niestety niższego) jaki prezentowali tego dnia nasi przeciwnicy. Efektem tego w 65. minucie była stracona bramka, co prawda po rzucie rożnym, ale gdyby nie słabsza nasza postawa to by do tego nie doszło. Gra zmieniła się w "kopaninę" z obu stron i  niepotrzebne kilkukrotne zamieszanie w defensywnej formacji gospodarzy, czego efektem były żółte kartki Marcina Jakubowskiego i Mateusza Dolaka. W 60 minucie w miejsce Krystiana Styburskiego pojawił się debiutujący w naszym zespole Marcin Andrukianiec. W 70. minucie zgromadzeni na stadionie kibice mogli zobaczyć bramkę, której nie zdobywa się często, a śmiało można powiedzieć, że nawet bardzo rzadko - Marcin Jakubowski umieścił piłkę w bramce przeciwnika bezpośrednio w rzutu rożnego. Wynik na dziesięć minut przed końcem spotkania ustalił Damian Zbożnik, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu w polu karnym i zdobył bramkę. 6:1 - takim wynikiem zakończyło się spotkanie, które było najgorszym z dotychczasowych w obecnym sezonie. Cieszy wygrana i kolejne trzy punkty dopisane do naszego konta, ale z gry trzeba wyciągnąć wnioski i wyeliminować błędy, ponieważ trudniejszy przeciwnik może je wykorzystać.

Sokół Suliszewo 6:1 (4:0) Błękitni Pomierzyn

• 11' Marcin Jakubowski (k)
  • 17' Przemysław Szmagaj
  • 23' Dawid Dudzik
  • 39' Mateusz Zwindowski
  • 70' Marcin Jakubowski
  • 80' Damian Zbożnik

Kolejna wygrana i umocnienie się na pozycji lidera, jednak już za tydzień czeka nas prawdziwy sprawdzian - mecz z wiceliderem tabeli - Legionem Strączno. Już teraz serdecznie zapraszamy kibiców na to spotkanie i jednocześnie dziękujemy za wsparcie w niedzielnym spotkaniu !