Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kaliscy licealiści na feriach z WOT

  • Napisane przez  Konrad Chwastek
Kaliscy licealiści na feriach z WOT

W niedzielę 17 stycznia w siedzibie 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej na szczecińskich Podjuchach odbyła się uroczysta przysięga wojskowa wcielonych do służby żołnierzy 14. ZBOT. Wśród nich znalazło się czworo uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim: Kornelia Wyszywana, Konrad Nowak, Jakub Jakim i Michał Antczak.

Kaliscy licealiści w czasie wolnym od nauki wzięli udział w szesnastodniowym szkoleniu podstawowym pod hasłem: „ferie z WOT”. Spisali się na medal. W nagrodę za wzorową postawę i uzyskanie dobrych wyników szkolenia Jakuba Jakima i Konrada Nowaka spotkał ogromny zaszczyt jakim było złożenie przysięgi na sztandar wojskowy. Natomiast Kornelia Wyszywana została wyróżniona listem pochwalnym dowódcy 14. ZBOT płka Tomasza Borowczyka za nienaganną postawę żołnierską i uzyskanie ponadprzeciętnych wyników w trakcie szkolenia.

To już druga grupa kaliskich licealistów, którzy po szkoleniu zasilili szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jesteśmy dumni, gratulujemy uczniom, życzymy im wytrwałości w pełnieniu pięknej, ale i trudnej oraz odpowiedzialnej, zwłaszcza w dobie pandemii, służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Niech kierują się dewizą WOT - Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko! - informuje  Konrad Chwastek - nauczyciel historii i żołnierz WOT

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej