Intermarche Drawsko


Polsko - niemieckie spotkanie młodzieży w gminie Schorfheide

  • Napisane przez  Anna Kurzątkowska
  • Galeria
Polsko - niemieckie spotkanie młodzieży w gminie Schorfheide

W dniach od 18 do 21 września 2014r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nętnie oraz z Gimnazjum w Drawsku Pomorskim uczestniczyła wraz z nauczycielkami języka niemieckiego Anną Kurzątkowską oraz Agnieszką Łuczak w polsko-niemieckim spotkaniu młodzieży, które odbywało się na terenie gminy Schorfheide w Niemczech. Spotkanie zorganizowane zostało wspólnie z Kamilą Marczewską-Cygan – pracownikiem Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim – w ramach współpracy gminy Drawsko Pomorskie i gminy Schorfheide. Miało ono na celu integrację młodzieży polskiej i niemieckiej oraz nawiązanie kontaktów pomiędzy rówieśnikami. W wymianie poza uczniami drawskich szkół brali udział uczniowie z niemieckiego miasta Finowfurt oraz Korschenbroich. 

Młodzież poznawała się poprzez różnorodne zabawy integracyjne przygotowane i prowadzone przez organizatorów spotkania. W trakcie trzydniowego pobytu uczniowie uczestniczyli wraz ze swoimi niemieckimi rówieśnikami min. w rejsie po jeziorze Werbelinsee, statkiem napędzanym energią pochodzącą z kolektorów słonecznych. Podczas tego rejsu jego uczestnicy wykonywali w grupach bardzo ciekawe doświadczenia związane z zagadnieniami energii odnawialnej i wody jako biotopu. Oglądano między innymi dno jeziora przez szyb statku, pobierano wodę z różnych głębokości jeziora i mierzono w niej zawartość tlenu, czy też badano specjalnym urządzeniem stopień promieniowania słonecznego. Ponadto wędrując po lesie wykonywano w grupach różne zadania związane z ekologią. Towarzyszyła temu przepiękna, słoneczna pogoda. 

Drugiego dnia pobytu uczniowie brali udział w warsztatach, podczas których uczyli się gry na gitarze, perkusji, śpiewu rockowej piosenki w języku angielskim, rapu, układu tańca nowoczesnego czy też fotografii. Po kilku godzinach wytężonej nauki i ćwiczeń wszyscy zaprezentowali na scenie zdobyte umiejętności. Występ w pałacyku w Lichterfelde wzbudził ogromny podziw publiczności jak i ogromne emocje i satysfakcję samych występujących. Po wspaniałym występie uczniów był grill i dyskoteka. 

Pobyt w gminie Schorfheide był z pewnością wspaniałym doświadczeniem dla jego uczestników. Młodzież nawiązała wiele interesujących znajomości oraz świetnie się razem bawiła. Ten wyjazd z pewnością na długo zostanie we wspomnieniach wszystkich osób biorących w nim udział.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto